«Ми вже досягли моральної перемоги», - Предстоятель ПЦУ згадав про війну під час Різдвяної Служби

07.01.2023, 11:35
Культура
«Ми вже досягли моральної перемоги», - Предстоятель ПЦУ згадав про війну під час Різдвяної Служби - фото 1
Історія Різдва в християнстві має паралелі з повномасштабною війною Росії проти України – про це заявив Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у своїй проповіді під час Різдвяної Служби в Успенському соборі Києво-Печерської лаври 7 січня.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За словами Митрополита Епіфанія, Різдво «спонукає до боротьби зі злом, гріхом, темрявою віку цього, і без перемоги в цій боротьбі не досягається справжній мир».

«Ці міркування особливо відлунюють у наших серцях у час найважчих випробувань війною, які переживає наш український народ. Ми не бажали цієї війни... Понад три десятиліття тому ми вирвалися з багатовікового рабства, скинули ярмо, стали незалежними, розпочали будівництво власної суверенної держави. Ті, хто тримали нас у неволі, не могли стерпіти наших досягнень і успіху. Диявольські злоба та заздрість спонукали їх розпочати війну, але в ній вони обов’язково зазнають поразки, адже правда на нашій стороні», – сказав він.

Предстоятель ПЦУ нагадав, що Україна вже зруйнувала плани Росії щодо швидкої окупації і має підтримку світу:

«Ми вже досягли моральної перемоги, адже всі люди доброї волі засуджують акти геноциду, терор і численні воєнні злочини, які російська імперія зла чинить на нашій землі».

У проповіді очільник ПЦУ згадав про українських військових, жителів окупованих територій, полонених і біженців.

«Найтепліші молитви і найсердечніші побажання сьогодні лунають для наших новітніх героїв. Згадаймо також і наших братів і сестер, які вимушені відзначати свята в неволі, на тимчасово окупованих українських землях. Згадаймо про наших військових і цивільних полонених та інших несправедливо ув’язнених і попросімо Господа для них захисту і швидкого звільнення», – закликав Митрополит Епіфаній.

Він також згадав волонтерів, «жертводавців та всіх людей доброї волі, які в час тяжких випробувань війною допомагають потребуючим».

Предстоятель ПЦУ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у свято Різдва Христового за юліанським календарем, 7 січня, здійснює Богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Це стало можливим після того, як держава повернула у свою власність два ключові храми Києво-Печерської лаври – Свято-Успенський собор і Трапезну церкву. Наразі невідомо, чи будуть ці храми передані в тривалу оренду ПЦУ.