Ми засилаємо Різдвяну радість на окупований Донбас і Крим та молимося за українців у Казахстані, - Глава УГКЦ

08 січня, 09:15
Католики
Ми засилаємо Різдвяну радість на окупований Донбас і Крим та молимося за українців у Казахстані, - Глава УГКЦ - фото 1
Наше Різдвяне вітання ми сьогодні засилаємо на укопований Донбас і Крим. Ми молимося сьогодні за українців, братів наших і сестер у Казахстані, які переживають особиві криваві моменти історії цього народу і держави. Ми сьогодні засилаємо нашу Різдвяну радість до ув'язнених, особливо до військовополонених, до політичних в'язнів, над якими сьогодні знущаються, забирають у них віру в те, що краще майбутнє є можливим.

Про це сказав Глава УГКЦ під час Різдвяного Богослужіння в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ми засилаємо Різдвяну радість на окупований Донбас і Крим та молимося за українців у Казахстані, - Глава УГКЦ - фото 85140

На Літургії з Главою Церкви співслужили: єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа Степан Сус, а також єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Олександр Язловецький, який наприкінці богослужіння від імені одринарія та вірних Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні привітав вірних УГКЦ, що сьогодні святкують Різдво Христове, з цим святом.

Ми засилаємо Різдвяну радість на окупований Донбас і Крим та молимося за українців у Казахстані, - Глава УГКЦ_2

Ми засилаємо Різдвяну радість на окупований Донбас і Крим та молимося за українців у Казахстані, - Глава УГКЦ_3

Глава Церкви наголосив, що слово про мир, "за який ми особливо молимося в цьому Різдві", є змістом різдвяної благовісті, і пояснив, ким є ті люди Божого благовоління, яким ангели сповіщають із небес мир через новонародженного Спасителя.

"Божим благоволінням наділена кожна людина ще з моменту створення. Боже благовоління – це Божа довіра до людини. І саме повноту цієї довіри до людини, віри Бога у своє створіння об’являє нам свято Різдва", – сказав Предстоятель УГКЦ.

Глава УГКЦ висловив сподівання, що різдвяне небесно світло, що нині осяює Україну і світ, допоможе розвіяти темряву загального недовір’я, якою окутане сучасне людство. Сьогодні люди, зазначив Предстоятель, дедалі частіше стверджують, що нікому і нічому не вірять: ні державі, ні Церкві, навіть одне одному. І пандемія лише підсилила цю недовіру.

"Ця недовіра починає нас ділити, боронитися одне перед одним, шукати лише в собі останню оборону перед іншою людиною. Недовіра руйнує наші родини, громади, держави, а також сучасне людство. Недовіра одних сусідів до інших сьогодні штовхає людей брати в руки зброю", – ствердив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав привітав і українських воїнів, які святкують Різдво на передовій у холодних окопах, та заробітчан, яких гірка доля винесла далеко за кордон для того, щоб чесною працею забезпечити краще життя і майбутнє своїй родині.

"Веселих свят вам Різдва Христового! Веселої, радісної, невтомної української прадідівської коляди! Навіть у найважчі часи комунізму коляда часто перетворювалася на форму народного протесту і перемагала різні атеїстичні ідеології. Нехай сьогодні ця колядка буде нашим переспівом євангельської благовісті, нашою учителькою і носієм радості Різдва! Благословенних свят Різдва Христового! Благословенного і щасливого Нового року!" – побажав у день Різдва Глава УГКЦ.