"Ми засуджуємо бездіяльність Патріарха Кирила", — рівненські священнослужителі УПЦ МП виступили із зверненням

фото з мережі фейсбук - фото 1
фото з мережі фейсбук
Рівненська єпархія УПЦ МП оприлюднила сьогодні звернення благочинних округів, духовенства та чернецтва до свого архиєрея у зв'язку з агресією Росії і бездіяльністю Патріарха Кирила, який не заступився за український народ.

У зверненні вони засудили таку позицію предстоятеля РПЦ та заявили про припинення його згадування на богослужіннях. Також вони просять предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія звернутися до Патріарха Кирила про дарування автокефалії їх Церкві.

Крім того, священнослужителі Рівненської єпархії засудили війну як безумство. На їх думку, "безумством є і ворожнеча між своїми людьми, спровокована релігійною нетерпимістю. Тому ми закликаємо об‘єднатися у спільній боротьбі з окупантом усіх, незалежно від віросповідання і національності, задля досягнення миру, задля перемоги", — йдеться у зверненні, текст якого подаємо повністю.

Його Преосвященству єпископу Пимену,
керуючому Рівненсько – Острозькою єпархією УПЦ
Благочинних округів, кліриків та чернецтва

Звернення

24 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації без оголошення війни, здійснили напад на територію України.

Внаслідок постійних обстрілів, у містах і селах гинуть мирні люди, діти і воїни.

У ці страшні хвилини великого випробовування, ми єдині з нашим народом, військом, владою.

Ми молимось за перемогу України над агресором. Сьогодні країну від ворога боронять тисячі вірян УПЦ, котрі стали у лави Збройних Сил України. Є наші віруючі і серед медиків, і серед бійців територіальної оборони.

Ми збираємо допомогу військовослужбовцям, надаємо прихисток біженцям. Наша церква готова бути з тими, хто страждає і плаче (Рим. 12:15).

Війна – це безумство, безумством є і ворожнеча між своїми людьми, спровокована релігійною нетерпимістю.

Тому ми закликаємо об‘єднатися у спільній боротьбі з окупантом усіх, незалежно від віросповідання і національності, задля досягнення миру, задля перемоги.

У той час, коли ввірена нам паства потерпає від обстрілів, Патріарх Кирил, називаючи себе Патріархом не тільки Росії, а й України, не засудив війну, не визнав її винуватця, не заступився за наш багатостраждальний український народ.

Виходячи з цього, ми засуджуємо бездіяльність Патріарха Кирила, припиняємо поминати його ім’я на богослужіннях. Також звертаємось з наполегливим проханням на ім’я Блаженнішого Митрополита Онуфрія про термінове скликання Священного Синоду УПЦ зі зверненням до Патріарха Кирила про давню обіцянку – дарування автокефалії усій повноті Української Православної Церкви.

Ми, знаючи про мудрість та духовний досвід нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія залишаємось йому вірними.