"Ми зазнаємо утисків". Братія Києво-Печерської лаври звернулася до вірян УПЦ МП

"Ми зазнаємо утисків". Братія Києво-Печерської лаври звернулася до вірян УПЦ МП - фото 1
Братія Свято-Успенської Києво-Печерської лаври 26 січня оприлюднила звернення до всіх вірних Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Зазначається, що «не зважаючи на те, що згідно з українським законодавством «усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом; встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається», ми зазнаємо утисків в своїй діяльності та релігійному житті».

Монахи також скаржаться, що тепер вони не мають змоги звершувати Богослужіння у Трапезному храмі та Успенському соборі.

Слід зауважити, що реставрацію та "підняття з руїн" цих храмів священнослужителі Московського Патріархату приписують виключно собі.

Не забула братія монастиря прокоментувати й заяву Предстоятеля ПЦУ, що більшість ченців лаври бажає приєднатися до Православної Церкви України.

«Завіряємо вас, що ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю — Блаженнішому Митрополиту Онуфрію», — підкреслили у лаврі.

Монахи запевнили вірян УПЦ МП, що докладають усіх зусиль, щоб захистити й обитель, і той неоціненний досвід чернечої школи, який склався за довгий час її існування.