"Російська Церква в Україні має бути заборонена", - Микола Княжицький про законопроект у ВРУ

24.11.2022, 09:55
Держава
"Російська Церква в Україні має бути заборонена", - Микола Княжицький про законопроект у ВРУ - фото 1
Кремль використовує свою Церкву для пропаганди й поширення ідеології "русского міра". Зараз очевидно, що будь-які структури, які здійснюють антиукраїнську діяльність, повинні припинити свою діяльність в нашій державі.

На цьому наголосив Микола Княжицький - автор зареєстрованого у ВРУ законопроекту про заборону РПЦ на території України. За словами нардепа, це "покладе край російській православній Церкві у нашій державі".

"Проект Закону № 8221 "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій" має повністю заборонити діяльність рпц та її структур на території України. Діяльність РПЦ має не релігійний, а політичний характер. Керівництво та духовенство РПЦ використовується для антиукраїнської діяльності, схвалює військову агресію Росії проти нашої держави, благословляє російських солдатів, які несуть смерть мирному населенню України", - наголошує він.

Микола Княжицький зауважує, що відповідно до Томосу, в Україні є єдина автокефальна Православна Церква і відповідно до рішення Об‘єднавчого Собору 15 грудня 2018 року, вона отримала назву Українська Православна Церква (Православна Церква України).

"А відтак, для уникнення маніпуляцій та введення в оману українських вірян, законопроєкт закріплює правило: використовувати слова "православний" у своєму найменуванні можуть тільки ті релігійні організації, які підпорядковані Православній Церкві України", - акцентує нардеп.

Він додає, що законотворці не заперечують права на свободу віросповідання.

"Кожен може вірити у що і як хоче, або ж не вірити у ніщо. Але будь-які організації мають поважати право держави дотримуватись законів і шанувати правопорядок. Сподіваюсь, що законопроєкт знайде підтримку в залі. Це не теологічна дискусія", - зауважує парламентарій.

Микола Книяжицький назвав наступні положення законопректу:

  • Встановлюються заборона діяльності на території України Російської православної церкви, релігійних організацій (об’єднання), які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації (об’єднання) входять до структури (є частиною) Російської православної церкви, а також релігійних центрів (управління), які входять до складу чи визнають (декларують) у будь-якій формі підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях Російській Православній Церкві;
  • передбачається, що всі правочини пов’язані з використанням майна (оренди, найму, лізингу тощо), строк дії яких не закінчився, укладені між резидентами України з відповідною заборонено іноземною релігійною організацією, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є, припиняються достроково;
  • встановлюються особливості найменування релігійних організацій, зокрема, можливість релігійної організації використовувати у своїй назві (як повній, так і скороченій), найменуванні слово "православний" або "православна" у відповідних відмінках виключно у випадку, якщо ця релігійна організація у канонічних та організаційних питаннях підлегла Православній Церкві України.