Міндовкілля та Рада Церков підписали Меморандум про співпрацю

01.09.2021, 18:33
Держава
Міндовкілля та Рада Церков підписали Меморандум про співпрацю - фото 1
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій об’єднують зусилля у сфері екологічного просвітництва та захисту довкілля.

З цією метою міністр Роман Абрамовський та Головуючий у ВРЦіРО, Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав підписали Меморандум про співпрацю, йдеться у повідомленні Екологічного бюро УГКЦ.

Документ передбачає спільні зусилля в сфері розвитку екологічної освіти та виховання у громадян бережливого ставлення до природи. Міндовкілля на підставі пропозицій ВРЦіРО буде впроваджувати духовні і моральні засади у формування та реалізацію екологічної політики.

Підписаний Меморандум також передбачає створення громадської ради з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Цей консультативно-дорадчий орган забезпечуватиме постійний діалог між Міндовкілля і церквами та релігійними організаціями.

Міндовкілля та Рада Церков підписали Меморандум про співпрацю - фото 78340

“Вже історично склалося, що церква використовуючи душпастирське слово, впливає на виховання духовності, моральності й екологічної свідомості українців. Будемо розповідати українцям, що природні ресурси – це не безкінечні блага, а цінний дарунок людству. І ми повинні зберегти для наступних поколінь даровані Господом красоти нашої країни, які заслуговують на постійну увагу і піклування. Міністерство – на державному рівні, а Церква – через Слово Боже”, – прокоментував укладення Меморандуму міністр Роман Абрамовський.

Блаженніший Святослав від імені ВРЦіРО подякував міністру за високу оцінку ролі і місця Церкви і релігійних спільнот у житті України і суспільства.

“Ми відчуваємо, що ви бачите нас як своїх партнерів. Запевняю, що готові до такого серйозного і конструктивного партнерства. Питання довкілля та екології має стати частиною нашої культури, правилом доброго тону, а відтак частиною нашої особистої поведінки. Бо немає сміття не тільки там, де не смітять, а й де вчасно прибирають і переробляють відходи”, – сказав Глава УГКЦ.

Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій зазначив, що насправді, сьогодні історична подія:

“Від слів ми переходимо до конкретних дій. Вперше між Міндовкіллям та ВРЦіРО підписується документ про співпрацю. Це є потужним кроком уперед. Сьогодні усі люди, які вірять у Бога Творця, розуміють, що ми маємо бути особливо відповідальними перед Всевишнім за довкілля. Адже людина, з одного боку, є причиною екологічних проблем, а з іншого боку – її першою жертвою”.

Глава УГКЦ також додав, що ВРЦіРО, яка цього року святкує 25-річчя свого заснування, особливо дбає про виховання екологічної свідомості людей. У цьому питанні релігійні діячі абсолютно одностайні: як християни усіх деномінацій, так і юдеї та мусульмани.