• Головна
  • Теми
  • Міністерство освіти і науки України затвердило програму духовно-морального курсу для учнів 1-11 класів, розроблену УПЦ...

Міністерство освіти і науки України затвердило програму духовно-морального курсу для учнів 1-11 класів, розроблену УПЦ

11.01.2011, 09:18
Міністерство освіти і науки України  затвердило програму духовно-морального курсу для учнів 1-11 класів, розроблену УПЦ - фото 1

21 грудня 2010 року на ім’я Митрополита Володимира надійшла резолюція Міністерства освіти і науки України щодо науково-методичної експертизи рукопису програми духовно-морального курсу для учнів 1-11 класів «Біблійна історія та християнська етика» (авторський колектив: керівник архиєпископ Полтавський і Миргородський Филип).

etyka.jpg21 грудня 2010 року на ім’я Митрополита Володимира надійшла резолюція Міністерства освіти і науки України щодо науково-методичної експертизи рукопису програми духовно-морального курсу для учнів 1-11 класів «Біблійна історія та християнська етика» (авторський колектив: керівник архиєпископ Полтавський і Миргородський Филип). Вперше від редакції Української Православної Церкви навчальна програма отримала гриф «рекомендовано» Міністерством освіти і науки України. Про це повідомляє «Православіє в Україні».

Iryna-Kovalchuk.jpgУ спеціальному коментарі секретар Місіонерського відділу при Синоді УПЦ Ірина Ковальчук пояснила, як впроваджуватиметься духовно-моральний курс у загальноосвітніх навчальних закладах України.

За її словами, «Біблійна історія та християнська етика»  має низку переваг порівняно з попередніми програмами загального курсу християнської етики, розробленого Острозькою академією, де, як стверджує Ірина Ковальчук, Біблійна історія подається з позиції католицької, греко-католицької, протестантської Церков ? без прив’язки до певного методичного висвітлення.

«Наш курс ортодоксальний і в ньому подається превентивне виховання дитини. А епізоди біблійної історії ми прив’язуємо до нашого часу. Тобто, ми робимо все для того, щоб програма відповідала вченню Православної Церкви, і була профілактична, як ми кажемо життєстверджуюча. Щоб молода людина, в тих умовах, у яких опинилася українська держава зараз, відчувала, що Господь поруч із нею, і якщо вона живе по Божих заповідях, то здолає всі негаразди. Програма отримала гарні відгуки. Міністр освіти Дмитро Табачник брав особисто участь у затверджені програми. Маємо надію, що вона стане навчальним курсом загальноукраїнського рівня ? за вибором батьків «Біблійна історія та християнська етика» може офіційно викладатися для учнів 1-11 класів у всіх регіонах», – сказала про нову навчальну програму УПЦ Ірина Ковальчук.