• Головна
  • Новини
  • Мінкульт анонсував початок реставрації київського костелу Святого Миколая...

Мінкульт анонсував початок реставрації київського костелу Святого Миколая

13.02.2020, 10:10
Мінкульт анонсував початок реставрації київського костелу Святого Миколая - фото 1
Міністерство культури готується до реставраційних робіт фасаду костелу Святого Миколая у Києві. Про це написав у своєму Telegram-каналі міністр культури Володимир Бородянський.

Міністерство культури готується до реставраційних робіт фасаду костелу Святого Миколая у Києві. Про це написав у своєму Telegram-каналі міністр культури Володимир Бородянський, повідомляє Хмарочос.

За його словами, на реставрацію фасадів у державному бюджеті на 2020 рік заплановано близько 50 мільйонів гривень. Мінкульт вирішив спрямувати кошти на костел, адже той вимагає негайної реставрації.

Торік релігійна громада пропонувала передати будівлю київського костелу з держвласності у власність Римо-Католицької Церкви. Католики запевняють, що таким чином вдасться врятувати споруду від подальшого руйнування. Настоятель костелу повідомляв, що від фронтона відколовся шматок вагою близько ста кілограмів і впав біля входу до храму.

У 2019 році на ремонт костелу в державному бюджеті було закладено менш як 80 тисяч гривень.

Збудований у 1899-1909 роках за проектом архітектора Городецького костел святого Миколая перетворили на органну залу в 1978 році. Орган побудувала чеська компанія з урахуванням особливостей приміщення костелу.

Зараз костел ділять між собою Будинок органної та камерної музики та парафія святого Миколая Римо-Католицької Церкви в Україні.

Торік Мінкульт зобов’язав КМДА та Фонд держмайна підшукати нове приміщення для Будинку органної та камерної музики.