Мінкульт підтвердив погіршення стану Ближніх печер Лаври

06.08.2021, 12:05
Культура
Мінкульт підтвердив погіршення стану Ближніх печер Лаври - фото 1
У травні 2021 року під час чергової техогляду було зафіксовано погіршення стану Ближніх печер Києво-Печерської Лаври.

Про це йдеться у відповіді Міністерства культури та інформаційної політики України на запит журналіста УНН.

У Мінкульті нагадали, що Ближні печери (ХІ — ХІХ ст.) з 1963 року є пам’яткою архітектури національного значення. У 1988 році вони були передані Українській Православній Церкві Московського Патріархату, у розпорядженням Кабміну від 2013 року печери передані на безоплатне користування монастирю Свято-Успенській Києво-Печерської Лаврі.

Як повідомили у Мінкульті, заходи із збереження печер здійснює Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра” спільно з монастирем.

“Погіршення технічного стану печер було відзначено 11.05.2021 року під час чергового огляду технічного стану печер, про що було складено Акт обстеження пристосованих для відвідування лабіринтів Ближніх печер, за результатами якого Монастирю 17.05.2021 було направлено лист Заповідника з проханням завершити роботи з відведення грунтових і поверхневих вод з прилеглої території та укріплення окремих ділянок печер”, — йдеться у відповіді.

У МКІП зауважили, що наразі спільно із заповідником та монастирем вирішують питання збереження печер.

“У 2007 році у Ближньопечерному саду встановлена система спостережних гідрогеологічних свердловин (16 шт.), які фіксують розповсюдження та рівень підземних грунтових вод над печерами”, — повідомили у Мінкульті, додавши, що показники фіксуються щотижня, а за екстремальних погодних умов — щоденно.

Крім того, протягом останніх років триває облаштування променевих дренажів з урахуванням даних, отриманих за допомогою системи спостереження. У міністерстві зазначають, що ця система допомагає уникнути кризових явищ під час танення снігів. Також в одній з будівель облаштовано систему для відведення грунтових вод.