Мінреінтеграції засуджує затримання окупантами кримських мусульман

Мінреінтеграції засуджує затримання окупантами кримських мусульман - фото 1
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розцінює обшуки та затримання кримських татар на півострові як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на кримчан за етнічною і релігійною ознакою.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні представники російської окупаційної "влади" на півострові провели серію обшуків у Бахчисарайському, Курманському (колишньому Красногвардійському), Сімферопольському районах та м. Алушта, в ході яких було затримано шістьох осіб. Мінреінтеграції розцінює такі дії як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на кримчан за етнічною та релігійною ознакою", - йдеться в заяві міністерства.

Зазначається, що серед затриманих – п'ятеро кримських татар (Еміль Зіядинов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров, Сейран Хайретдинов) і росіянин Олександр Сізіков, який сповідує іслам.

Згідно з повідомленням, Сізікова, який є інвалідом першої групи, переслідують за громадянську позицію. Він двічі виходив на одноосібні пікети на підтримку громадського активіста Едема Смаїлова, затриманого у 2018 році.

"РФ системно порушує права громадян у тимчасово окупованому Криму. Десятки людей кинуті за ґрати, адвокати та громадські активісти постійно отримують "попередження" і погрози. Україна збирає інформацію про всіх, хто залучений державою-окупантом до незаконних обшуків і арештів, порушень норм міжнародного гуманітарного права та скоєння злочинів проти людей на тимчасово окупованих територіях", - заявляють у відомстві.