Митники попередили спробу вивезти з України унікальні церковні книги

Митники попередили спробу вивезти з України унікальні церковні книги - фото 1
На митному посту «Малий Березний», що на українсько-словацькому кордоні, закарпатські митники не дозволили іноземцю вивезти з країни 13 букіністичних видань, серед яких унікальні церковні книги.

Про це інефоормує Zak-insider.

Вивозив їх з України 54-річний словак, який 7 червня вночі повертався додому на автомобілі «Фольксваген-Пассат». Для проходження митно-прикордонного контролю іноземець впевнено обрав спрощену смугу «зелений коридор». Втім, прискіпливі інспектори вирішили перевірити доброчесні наміри громадянина сусідньої держави перетнути кордон.

Відтак, оглянувши багажне відділення іномарки, митники виявили дві картонні коробки із книжками. Серед видань: «Восточний обрядь во Вселенской церкви», видане в Парижі у 1930 році; «Римско-Католическая Церковь» (Берлін, 1926 р); «А.С.Пушкин. Полное собрание сочинений в шести томах» (Москва, 1936 р); «Сочиненія В.А. Жуковского во двухь томахь» (Москва, 1902 р); «Избрания сочинения В.Г.Бьлинского» (Санкт-Петербург, 1907 р); «ПСАЛТИРЬ» (КІЄВЬ, 514 стор); та «ПСАЛТИРЬ» (508 стор) невідомого видавництва.

Митники попередили спробу вивезти з України унікальні церковні книги - фото 73662

Як пояснив словак, книги придбав через інтернет за 1400 грн та віз додому для власних потреб. Однак будь-яких дозвільних документів у нього на момент перетину кордону не було. А згідно з вітчизняним законодавством, свідоцтва не потребують твори друку, видані після 1945 року.

Тож, іноземець порушив порядок проходження митного контролю в спрощеній зоні, не заявивши точні відомості про переміщувані ним предмети, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та є обмеженими до переміщення через кордон.

Відносно громадянина Словаччини складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Вартість вилучених книжок визначить експерт, а також з’ясує, чи представляють вони історико-культурну цінність.