Митрополит Алфєєв: США використовує Константинополь, щоби розчленувати РПЦ

12 вересня, 09:15
Суспільство
Митрополит Алфєєв: США використовує Константинополь, щоби розчленувати РПЦ - фото 1
РПЦ є для США «геополітичним противником», заявив в ефірі державного телеканалу голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв).

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

"Російська Православна Церква, яка за самою своєю природою покликана консолідувати людей, в тому числі людей в різних країнах, яка покликана їх об'єднувати і не роз'єднувати, є для Сполучених Штатів - хочемо ми цього, чи не хочемо - геополітичним противником. Тому в Сполучених Штатах існує така думка: для того, щоб Російську Православну Церкву послабити, її потрібно розчленувати ", - заявив митрополит.

На думку Іларіона, "замовлення" США "був виконаний Константинопольським Патріархом Варфоломієм, коли він вторгся в Україну".

За словами митрополита, зараз українське суспільство розділене не тільки за мовною ознакою і ознакою політичної орієнтації, а й за релігійною.

"Патріарх Варфоломій обіцяв зцілити розкол, але замість зцілення розколу відбулося поглиблення розколу. Він обіцяв об'єднати православних віруючих, але замість об'єднання відбулося подальше роз'єднання, поляризація", - зазначив голова ВЗЦЗ МП.

У липні нинішнього року митрополит Іларіон зі своїми співробітниками відвідав США, де відзначив позитивну роль політиків цієї країни в захисті християн від переслідувань в країнах Азії і Африки.