Митрополит Антоній передав Антіохійському Патріарху гроші, які збирали у єпархіях УПЦ МП

Митрополит Антоній передав Антіохійському Патріарху гроші, які збирали у єпархіях УПЦ МП - фото 1
Керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній 16 червня 2021 року зустрівся з Патріархом Антіохійським і всього Сходу Іваном Х.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Зустріч відбулася в Патріаршій резиденції в Дамаску (Сирія). Митрополита Антонія супроводжував заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоєрей Миколай Данилевич. На зустрічі були також присутні архиєреї Антіохійської Церкви: єпископ Дарайський Мойсей, єпископ Сергіупольський Іван, єпископ Селевкійський Єфрем, а також співробітники Патріархії.

Митрополит Антоній подякував Патріарху Івану за благословення відвідати Церкву Великої Антіохії, де учні Христові були вперше названі християнами (Діян. 11:26), а також передав вітання Митрополита Онуфрія.
Єрарх повідомив, що прибув в межі Антіохійської Церкви для передачі останньої частини пожертв, що були зібрані єпархіями УПЦ МП згідно з рішенням Священного Синоду від 17.08.2020 року на відновлення храмів Бейрутської митрополії, що постраждали в результаті вибуху в порту столиці Лівану 4 серпня 2020 року.

Патріарх Іван попросив владику Антонія передати теплі слова подяки УПЦ МП за зібрану матеріальну допомогу. За словами Патріарха, в Антіохійській Церкві зворушені співпереживаннями та дієвою допомогою, яку вони відчули від православного українського народу. Це стало вираженням братньої любові і проявом єдності братів у Христі.

Під час зустрічі також йшлося про ситуацію в світовому і українському Православ‘ї. Були обговорені шляхи розвитку співпраці між УПЦ МП та Антіохійською Православними Церквами.