Митрополит Болгарського Патріархату служив у Стамбулі на Літургії, під час якої згадувався Предстоятель ПЦУ

01 січня, 16:02
Православні
Митрополит Болгарського Патріархату служив у Стамбулі на Літургії, під час якої згадувався Предстоятель ПЦУ - фото 1
Митрополит Старозагорський Кіпріан (Болгарський Патріархат) взяв 26 грудня участь у служінні Літургії, на якій як предстоятель Православної Церкви України згадувався Митрополит Епіфаній (Думенко).

Літургію у храмі святого Стефана, що належить болгарській громаді Стамбула (в юрисдикції Константинопольського Патріархату), очолив старший митрополит Халкідонський Еммануїл.

Зазначимо, що митрополит Старозагорський Кіпріан на початку 2019 року був головою спеціальної комісії, яку створив Болгарський Патріархат для вивчення питання української автокефалії.

На цю подію вже відреагував речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря). У дописі на сторінці у Facebok архиєпископ написав:

"Як повідомляє сайт «Світло Фанару» https://fosfanariou.gr/.../mnimoneusi-kievou-epifaniou.../ митрополит Старо-Загорський Кіпріан (Болгарська Патріархія) співслужив минулої неділі, 26 грудня, митрополиту Халкідонському Еммануїлу в болгарському храмі Стамбула.

Під час Літургії відбувалося поминання в Диптиху серед Предстоятелів і Блаженнішого Митрополита Епіфанія.

Сайт зазначає, що ця подія є важливим кроком у напрямку засвідчення Болгарською Церквою визнання Томосу про автокефалію ПЦУ.

Сайт підкреслює, що митрополит Кіпріан у 2019 році зробив заяву на користь очільника структури РПЦ в Україні митрополита Онуфрія, а також очолив комісію Болгарської Патріархії з «вивчення українського питання» (підсумків її роботи не було дотепер оприлюднено).

Тож співслужіння ієрарха БПЦ з митрополитом Еммануїлом, який очолював Об‘єднавчий Собор у Києві, та участь у Літургії, на якій поминалося ім‘я Митрополита Епіфанія свідчать про зрушення у поглядах Болгарської Церкви на «українське питання».

Можливим поясненням цього факту є те, що БПЦ активно виступає за автокефалію Охрідської Архієпископії (Північна Македонія), яка історично пов‘язана з Болгарською Церквою. Відомо, що буквально напередодні Вселенський Патріарх Варфоломій офіційно приймав церковну делегацію з Північної Македонії на чолі з архієреєм. Це оглядачами було оцінене як позитивний знак щодо розгляду «македонського» питання.

Відтак Болгарська Церква, яка сподівається на таке рішення і на Томос для Охрідської Архієпископії, не може не визнати при цьому і Томос для Православної Церкви України".