Митрополит Чернівецький УПЦ МП Мелетій: Заяву на паспорт писав, але громадянства РФ не маю

Митрополит Чернівецький УПЦ МП Мелетій: Заяву на паспорт писав, але громадянства РФ не маю - фото 1
Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ МП Мелетій (Єгронеко) прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства, водночас сказав, що раніше підписував документ на отримання російського паспорта.

Про це він розповів у відео, яке оприлюднили на сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП, передає Суспільне.

За його словами, працівники СБУ знайшли 17 пунктів, які включили як докази. Серед них — його заява на отримання російського паспорту та медаль за звільнення Криму.

"Знайшли ніби мою медаль за звільнення Криму. Потім вони виправили, що це був зразок медалі у комп’ютері в когось з моїх помічників. Але там були біографії якихось героїв Росії. Яка здоровомисляча людина може повірити, що на єпархіальних комп’ютерах ми будемо колекціонувати героїв Росії? Військових, які здійснюють агресію, проти нашої країни", — сказав Мелетій.

За словами владики Мелетія, заяву на отримання російського громадянства він писав приблизно 15 років тому.

"Я признався, що російського паспорту у мене немає. І питання не до мене, а до СБУ. Якщо я і написав заяву на той паспорт в якомусь там 2007 році, що довести дуже важко, то звідки вона у СБУ? Вони що співпрацюють з агресором? Їм там поставляють документи? Питання. Ця анкета заповнена не моїм почерком. Єдине, що я можу визнати — свій підпис і своє фото", — прокоментував Мелетій.

25 листопада у Службі безпеці повідомили, що під час обшуків у Свято-Миколаївському храмі УПЦ МП знайшли документи про російське громадянство у керівництва єпархії. Також під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявили фотокопії посвідчень учасників бойових дій проти українських військ. Серед таких документів – посвідка "Героя Росії", підписана міністром оборони РФ за "захоплення Криму" у 2014 році.