Митрополит Чернівецький УПЦ МП збирається судитись із Володимиром Зеленським

Митрополит Чернівецький УПЦ МП збирається судитись із Володимиром Зеленським - фото 1
Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ МП Мелетій (Єгоренко) пішов судом проти президента Володимира Зеленського.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані держпорталу «Судова влада України».

17 січня до Верховного суду надійшла заява про забезпечення позову від церковнослужителя. У ній він просить зупинити дію Указу президента України №898 від 28 грудня 2022 року. Вказаний документ офіційно не було опубліковано на сайті глави держави. Однак текст указу просочився у ЗМІ. Йдеться про призупинення громадянства України 13 представників Московської Церкви. Серед них є і митрополит Мелетій.

Що примітно: самої позовної заяви єрарх УПЦ МП ще не скерував до суду. А, отже, намагається використати можливість, не чекаючи кінцевого судового вердикту у цій справі, щоб «знести» указ Зеленського.

Нагадаємо, восени 2022 року СБУ обшукала келію митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія, де заскочила момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП архимандрита Никиту з хлопцем, що співає в місцевому хорі. 23 листопада арихмандрита Никиту синод УПЦ МП обрав єпархіальним архиєреєм Івано-Франківської єпархії – замість митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима, який утік до Росії.

11 грудня Україна запровадила персональні санкції щодо митрополита Мелетія терміном на п’ять років. Підставами для санкцій послужила його підтримка дій та політики РФ, які підривають та загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, а також її стабільності та безпеці.

Також стало відомо, що Мелетій, попри санкції, 14 січня очолив Богослужіння у храмі святого Георгія в місті Сторожинець.

Валентин Єгоренко народився на території Казахської РСР, є громадянином Росії. У 1963-му разом із родиною переїхав на Кубань. На початку 80-х проходив строкову службу в армії СРСР. Після звільнення в запас, вступив до Московської духовної семінарії. Після закінчення семінарії був направлений у Почаївську лавру для поповнення місцевої братії. У 1992 році Предстоятель УПЦ МП Володимир Сабодан благословив возведення Мелетія у сан архимандрита. З 2014 року Єгоренко є архиєпископом Чернівецьким і Буковинським УПЦ МП.

До речі, з нагоди 50-річчя, у 2012 році він отримав нагороду від Російської Православної Церкви – Орден преподобного Сергія Радонезького II ступеня.