Митрополит Епіфаній бере участь у європейському візиті релігійних діячів України

Митрополит Епіфаній бере участь у європейському візиті релігійних діячів України - фото 1
На запрошення Фонду Конрада Аденауера Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній 13 червня 2022 року прибув до м. Берлін, Німеччина, де разом з українськими релігійними діячами взяв участь у низці заходів та зустрічей. Предстоятеля Православної Церкви України супроводжує заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Євстратій (Зоря).

Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

14 червня українська делегація розпочала робочий день із зустрічі з Послом нашої держави в Німеччині Андрієм Мельником. Дипломат розповів про широку підтримку в Німеччині справедливої боротьби України з російською агресією, але також і про виклики й труднощі, з якими стикається українська справа у ФРН. Митрополит Епіфаній коротко розповів про мету поїздки та про працю, яку релігійна спільнота України здійснює задля досягнення перемоги і справедливого миру, а також закликав Боже благословення на роботу українських дипломатів у Німеччині.

У Католицькій академії відбулася розмова делегації з України з представниками Римо-Католицької та Євангельської Лютеранської Церков. Зокрема йшлося про важкі наслідки російської війни проти України, протистояння українського народу неспровокованій агресії з боку Росії, про міжрелігійні та міжконфесійні відносини.

У своєму виступі та відповідях на питання Митрополит Епіфаній розповів про численні факти насильства з російського боку проти мирного населення загалом та проти релігійних спільнот зокрема. Також Предстоятель ПЦУ подякував німецьким християнам і всім людям доброї волі за молитви про Україну, про досягнення справедливого миру, за надану нашому народу гуманітарну допомогу, за опіку українськими біженцями, за співчуття і моральну підтримку в ці важкі часи.

Після обіду програма візиту продовжилася у Євангелічній академії, де відбулася зустріч із Германом Грее, заступником голови фракції ХДС/ХСС в Бундестагу і членом ради Євангельської Лютеранської Церкви Німеччини. Пан Грее засвідчив глибоке співчуття до страждань і боротьби українського народу, а також широку підтримку наданню Україні з боку Німеччини більших можливостей для захисту від російської агресії. На пам’ять про зустріч від імені делегації Митрополит Епіфаній подарував пану Грее дитячий малюнок, який символізує мирну Україну.

На наступній зустрічі, яка відбулася в цій же академії, йшлося про питання військового капеланства. Відповідальні особи з німецького боку розповіли про особливості місцевої системи капеланського служіння, а Митрополит Епіфаній та інші учасники делегації з України – про запровадження капеланської служби в нашій державі.

У Академії Фонду Конрада Аденауера відбулася зустріч з Генеральним секретарем Фонду Міхаелем Тіленом, керівниками та відповідальними працівниками програм Фонду. Від свого імені та від інших учасників Предстоятель ПЦУ подякував за довголітню співпрацю Фонду та релігійної спільноти України. «Ваш Фонд – мабуть, найбільш активна європейська неурядова організація, яка співпрацює саме з релігійною спільнотою України вже протягом понад 25 років. Ми вдячні за цю співпрацю, за її добрі плоди для розвитку діалогу в Україні та закордоном» – зазначив Блаженнійший владика.

Далі відбувся відкритий захід «Релігійні громади України й російська повномасштабна війна», під час якого Митрополит Епіфаній виступив з промовою, а потім взяв участь у панельній дискусії та відповідав на питання модератора і гостей.

Програма візиту продовжиться 15 червня.