Митрополит Епіфаній освятив новий храм Манявського монастиря

27 вересня, 12:56
Православні
Митрополит Епіфаній освятив новий храм Манявського монастиря - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній у Манявському чоловічому монастирі, який у 1608 році був заснований преподобним Іовом Княгиницьким (Іовом Манявським), звершив чин освячення Свято-Духівського храму.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, йому співслужили митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій та всечесна братія обителі.

1676 року монастир був вщент зруйнований під час польсько-турецької війни. І його відновлення тривало упродовж десятьох років, а з 1700 року починається ще один нелегкий період у житті скиту. Фактично він залишається єдиним православним монастирем на Західній Україні до 1785 року, коли під час Йосифінської реформи, т.зв. Йосифінської касати, монастир був закритий, як і ще багато монастирів на Галичині.

Після значних реставраційних робіт у 1998 році тут знову залунала молитва – через понад 200 років. А 26 вересня 2021 року ще один храм на території цієї святої обителі відчинив свої двері для вірних.