Митрополит Епіфаній піддав жорсткій критиці дії радника Президента Трофімова - запеклого противника ПЦУ

Митрополит Епіфаній - фото 1
Митрополит Епіфаній
Джерело фото: скрін з відео
Вже колишнього заступника голови ОП, а тепер радника Президента Зеленського,  Сергія Трофімова вважають одним із лобістів УПЦ МП. Він змушував голів обласних державних адміністрацій блокувати реєстрацію громад ПЦУ.

Митрополит Епіфаній в ефірі програми "Що це було" на 24 каналі відзначив, що в Україні є така проблема, що громада, яка хоче перейти в помісну Церкву, не може це зробити. З цього питання Глава ПЦУ зустрічався і з президентом, і з прем'єр-міністром, і з профільним комітетом.

За словами Митрополита, він неодноразово у засобах масової інформації стверджував, що в цьому напрямку є проблеми: держслужбовці продовжують створювати проблеми. Він відзначив, що перший заступник голови ОП Сергій Трофімов на камеру сказав, нібито розбереться з ситуацією.

"Не може чиновник розбиратися в таких справах. Є відповідні інстанції, є суди. Ви можете звернутися, якщо вважаєте, що вчинено щось несправедливо чи неправильно", – зазначив Митрополит.

У ЗМІ стверджують, що Трофімов давав розпорядження губернаторам не реєструвати громади ПЦУ.

Як розповів Митрополит Епіфаній, деякі з них говорили йому відкрито, начебто були письмові розпорядження про те, щоб:

не реєструвати громади;

відкликати реєстрацію вже зареєстрованих громад. Але свідомі проукраїнські губернатори це не робили.

Митрополит Епіфаній зауважив: "Ситуація після відставки Трофімова суттєво не змінилася, але ми робитимемо усе для того, щоб це виправити".