Митрополит Епіфаній: Польська Православна Церква не хоче піклуватися нашими вірянами

Митрополит Епіфаній: Польська Православна Церква не хоче піклуватися нашими вірянами - фото 1
Українці, які перебувають за кордоном потребують духовної підтримки, однак Польска Православна Церква відмовляється піклуватися вірянами ПЦУ.

Про це в інтерв’ю KAI розповів митрополит Епіфаній, передає Ukraina.pl.
"Нинішня війна – це боротьба за захист найосновніших європейських цінностей, таких як людська гідність, свобода, право націй на самовизначення, і це боротьба за захист демократії", – сказав він

Предстоятель Православної Церкви України зазначив, що українці вдячні за ту допомогу, яку вже отримали від Польщі.

"Ми просимо вашої подальшої допомоги, оскільки ситуація, особливо зараз, коли наближається зима, стає дедалі складнішою. Нам потрібна допомога в дуже різних сферах. І нам знадобиться ще більше допомоги у відбудові України після війни", – зазначив Митрополит Епіфаній.

Митрополит Епіфаній наголосив, що християни потребують передусім духовної та молитовної підтримки: "Цієї духовної допомоги потребують і наші вірні, які перебувають у Польщі як біженці. Це тому, що, на жаль, Польська Автокефальна Православна Церква не хоче піклуватися нашими вірянами і відмовляється уділяти Таїнства. Ми хочемо вступити з ним у братерський діалог і надсилаємо листи, але вони залишаються без відповіді".

Він також повідомив, що Католицька Церква в Польщі дає православним українцям простір для молитви і що співпраця у цій сфері також може бути плідною.

"Сподіваюся, що Україна та Польща через діалог зможуть посилити голос християн у Європейському Союзі", – заявив першоєрарх.

Він підкреслив, що в Україні ПЦУ має дуже добрі та дружні стосунки як з Римо-Католицькою Церквою, так і з Греко-Католицькою Церквою, тож Україна є прикладом доброго екуменічного діалогу.