Митрополит Епіфаній проголосив гетьмана Петра Сагайдачного покровителем українського війська

20 квітня, 17:44
Суспільство
Митрополит Епіфаній проголосив гетьмана Петра Сагайдачного покровителем українського війська - фото 1
В серці української столиці – Софійському соборі гетьмана Петра Сагайдачного проголосили покровителем українського війська та освятили репліку його легендарного меча.

Проголошення і освячення провів Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, повідомляє Мінкультури.

Подія відбулась за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерство оборони України, а також Національний заповідник «Софія Київська».

Копія меча Сагайдачного, виготовлена у 2018 році, знаходилась на затопленому кораблі «Гетьман Сагайдачний». Щоб корабель не дістався ворогу, його вивели з ладу у перші дні російсько-української війни. Копію меча допомогли віднайти віце-адмірал ВМС ЗСУ Сергій Гайдук та капітан І рангу, заступник командувача ВМС ЗСУ Андрій Урсол. Так врятований меч прибув до Софійського собору.

"Сьогодні, як і у часи героїчної доби Сагайдачного, українці стали свідками та учасниками боротьби українського народу за свободу, а наші Збройні Сили здобувають у переможних битвах світове визнання", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, гетьман Конашевич-Сагайдачний був канонізований 25 травня 2011 року Архиєрейським Собором Української Автокефальної Православної Церкви, що увійшла до складу Православної Церкви України під час об'єднавчого Собору у грудні 2018 року. Церковне прославлення святого на місцевому рівні вперше відбулося 17 липня 2011 року в місті Самбір Львівської області.