Митрополит Епіфаній просить Шмигаля надати ПЦУ один з храмів на території Верхньої лаври

23.06.2022, 18:00
Держава
Митрополит Епіфаній просить Шмигаля надати ПЦУ один з храмів на території Верхньої лаври - фото 1
Митрополит Епіфаній звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням надати ПЦУ один з храмів на території Верхньої лаври, у якому зараз не проводять постійні Богослужіння.

Про це йдеться у листі Предстоятеля ПЦУ.

Митрополит Епіфаній зазначив, 23 травня 2022 Священний Синод ПЦУ заснував чоловічий монастир – Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру Православної Церкви України.

За дорученням Синоду та як очільник лаври Предстоятель ПЦУ відтак звертається до прем'єра та Кабінету міністрів України з проханням:

"1. Невідкладно вирішити питання про надання одного з храмів на території Верхньої Лаври, які фактично не використовуються для постійних Богослужінь (Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Всіх Святих над Економічною брамою чи іншого в межах Верхньої Лаври) – для звершення регулярних Богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської лаври ПЦУ. Монополія монастиря Московського Патріархату на Богослужіння в лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством.

2. Знайти можливість для надання приміщень на території Верхньої лаври для монастирського життя та діяльності.

Для вирішення цих питань дати доручення компетентним державним інституціям невідкладно, із залученням уповноважених від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври ПЦУ осіб, провести вивчення стану справ для подання узгоджених рекомендацій".