Митрополит Епіфаній: РПЦ - останній форпост Росії в Україні

Митрополит Епіфаній: РПЦ - останній форпост Росії в Україні - фото 1
Росія намагається знищити Україну, однак завдяки допомозі Божій і підтримці таких друзів, як Польща, ми подолаємо агресора.

Про це заявив Предстоятель ПЦУ Епіфаній під час зустрічі з віце-маршалком Сейму Республіки Польщі Малгожатою-Марією Госєвською.

«Росія і її сателіти в Україні прагнуть знищити проукраїнський дух, тому їм вельми заважає автокефальна Українська Церква. РПЦ – це фактично їхній останній «форпост» тут. Однак переконаний, що завдяки допомозі Божій і підтримці таких друзів, як Польща, ми подолаємо агресора. Ми маємо надію, що й НАТО робитиме кроки назустріч Україні та сприятиме нам у справедливому захисті територіальної цілісності», – зазначив Предстоятель.

Митрополит Епіфаній обговорив з високоповажною гостею міжконфесійні взаємовідносини в Україні, питання триваючої російської гібридної агресії й використання в ній Московського Патріархату, захисту прав віруючих на тимчасово окупованих територіях Донбасу та в Криму, а також процес звільнення утримуваних осіб й гуманітарну діяльність.

Окрім того, у контексті обговорення Стамбульської конвенції Предстоятель ПЦУ зазначив, що Церква цілковито підтримує протидію домашньому насильству і навіть робить практичні кроки для цього, створюючи відповідні притулки – шелтери. Однак не може під тиском світу цього прийняти речі, які Бог заборонив.

«Якби ми зробили це, то перестали б бути Церквою, тому ми ніколи не підемо таким шляхом», – наголосив першоєрарх.