Митрополит Епіфаній у Маріуполі освятив храм із рекордним розписом «петриківкою»

Митрополит Епіфаній у Маріуполі освятив храм із рекордним розписом «петриківкою» - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній 15 вересня відвідав у Маріуполі церкву святого Петра Могили — єдиного як в Україні, так і в світі храму, який повністю розписаний традиційним українським стилем «Петриківка».

Митрополит освятив унікальні зовнішні розписи «петриківкою» споруди храму святого Петра Могили і собору Успіння пресвятої Богородиці, інформує "Вчасно".

Нагадаємо, цей розпис маріупольського храму офіційно внесений до національної Книги рекордів.

Митрополит Епіфаній у Маріуполі освятив храм із рекордним розписом «петриківкою» - фото 58704

Сукупна площа нанесених візерунків становить 500 погонних метрів. Втілити проєкт у життя вдалося за менше ніж два місяці — перші мазки розпису львівська майстриня Ольга Черьомушкіна нанесла на стіни центрального фасаду собору 15 червня цього року.

Крім того, Митрополит Епіфаній освятив і встановлену на території храму 3-метрову статую Архангела Михаїла — це перша кована інсталяція святого такого розміру.

За задумом, статуя буде своєрідним оберегом для Маріуполя та всієї країни.

Ковкою близько місяця займався майстер із Чернівців Андрій Хорт.

Під час богослужіння у церкві Петра Могили митрополит Епіфаній помолився за українське військо та визволення від російських окупантів.

Керівником та ініціатором проєктів виступив Кирило Долімбаєв. Як розповідав чоловік, обидва проєкти він має на меті перевести у культурну площину та зробити цей храм Православної Церкви України справжнім місцем-магнітом.

Після освячення храму - фото 58715
Після освячення храму
Джерело фото: Фейсбук голови Донецької ОДА Павла Кириленка

«Я хочу привести цей в храм у площину не тільки релігіозну, а й культурну. Щоб це була точка тяжіння не тільки вірян. Щоб це була культурна спадщина Маріуполя і Донеччини. Треба робити щось нестандартне, що буде єдиним і неповторним, куди будуть люди приходити і фотографуватися. Люди повинні бачити прекрасне, а потім вже через візуалізацію виховувати у себе всередині прекрасне», — зазначав Кирило Долімбаєв.

Обидві ініціативи вдалося втілити завдяки внескам небайдужих людей та допомозі меценатів, волонтерів, військових, органів влади.

Як йдеться у повідомленні, кожен меценат буде відзначений на меморіальній табличці, яка розташована на стіні храму.