Митрополит Епіфаній в Маняві: «Перемога наша буде несподіваною»

25 червня, 20:49
Православні
Митрополит Епіфаній в Маняві: «Перемога наша буде несподіваною» - фото 1
25 червня на Прикарпатті відбулася всеукраїнська проща Православної Церкви України до Манявського монастиря з нагоди вшанування ікони Божої Матері “Ізбавительниці”.

Розпочалася проща, на яку зібралися сотні паломників з різних куточків Прикарпаття та України, Архиєрейською Божественною Літургією. Очолив її предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній у співслужінні з єпископатом і духовенством з різних єпархій.

Вітаючи присутніх на Літургії, предстоятель ПЦУ наголосив, що сьогодні в прославленому Манявському скиті особливо вшановують Пресвяту Богородицю.

«Подорож, паломництво заради Бога – це стародавня практика, яка має біблійне коріння. З «Одкровення» ми знаємо, що Бог є Дух. Він незміримий і всюди присутній. Тож немає якогось визначеного місця, про яке можна було б сказати – що тут чи там є, ніби-то, більше Бога. Однак, зі Священного Писання і всього досвіду життя Церкви знаємо, що за божественним промислом певні обрані місця стають такими, де людина в особливий спосіб може наблизитись до Творця», — підкреслив він.

Митрополит Епіфаній в Маняві: «Перемога наша буде несподіваною» - фото 136210

А на завершення Літургії Митрополит Епіфаній з подякою отримав пам’ятні подарунки з рук митрополита Івано-Франківського і Галицького ПЦУ Іоасафа — просфору та картину з зображенням Манявського скита. В свою чергу, очільник ПЦУ презентував митрополитові панагію і нагородив спеціальними нагородами тих мирян, які мають особливі заслуги перед ПЦУ.

Також предстоятель ПЦУ наголосив на тому, що сьогодні з подякою вшановуємо Пресвяту Богородицю, опіку якої відчуваємо. Молимося за тих, хто став новітніми героями України, захищаючи нас від ворога.

«Ми віримо, що з Божою допомогою неодмінно переможемо, тому наш священний обов’язок постійно молитися за наших воїнів, — наголосив він. – Ми єдині у прагненні будувати наше спільне українське майбутнє, бо бачимо які наслідки принесла проповідь «руского міра» — це ідеологія вбивча, руйнівна і принесла в наш дім скорботу. Але ми очищаємося, поступово стаючи духовно вільними, розбудовуючи свою визнану помісну Православну Церкву. Маємо можливість будувати і сильну, демократичну європейську Українську державу. Все в наших руках, залежить від нас, на нас лежить велика відповідальність. Володіємо цим великим Божим даром свободи і незалежності, про який мріяли наші попередники. Тому ми повинні цей дар зберегти, примножити, утвердити і передати наступним поколінням. Також по нашій вірі Господь змінить все на краще, адже правда завжди перемагає. Ми очистимо нашу землю від ворога і перемога наша буде несподіваною».

Митрополит Епіфаній в Маняві: «Перемога наша буде несподіваною» - фото 136211

Особливістю візиту Митрополита Епіфанія до Маняви стала зустріч з родинами загиблих захисників України.

«На зустріч з владикою Епіфанієм ми привезли родини з дітьми, які втратили рідних на теперішній війні, щоб вони змогли отримати благословення, підтримку, настанову і щоб розуміли, що не залишені і є люди готові завжди допомогти. Також презентуємо владиці проект, ініційований владою Івано-Франківщини — «Турбота про родину героя», який включає, перш за все, духовну реабілітацію тих, хто відчув втрату», — розповів радник голови Івано-Франківської ОВА Володимир Веркалець.

Під час зустрічі з родинами героїв Митрополит Епіфаній звернувся до них зі словами великої подяки та підтримки, а також вручив пам’ятні подарунки та квіти.

Митрополит Епіфаній в Маняві: «Перемога наша буде несподіваною» - фото 136212