Митрополит Епіфаній: Від нашої Церкви залежить майбутнє світового православ'я

Митрополит Епіфаній: Від нашої Церкви залежить майбутнє світового православ'я - фото 1
Сьогодні, 15 грудня, у Софії Київський відбувся подячний молебень з нагоди другої річніці утвердження єдиної Помісної Православної Церкви.

Урочисте Богослужіння очолив Предстоятель ПЦУ Епіфаній. Участь у молебні взяли архиєреї, священики ПЦУ, представник Вселенського Патріархату - митрополит Гальський Емануїл.

У храмі також був присутній п'ятий президент Петро Порошенко, який сприяв утворенню нової Церкви та її визнанню.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній повдомив, що привітання українському духовенству з нагоди другої річниці ПЦУ у відеозверненні надіслали Предстоятелі Вселенського Патріархату, Елладської Церкви, Александрійського Патріархату, Церкви Кіпру.

Згадуючи події грудня 2018-го, Митрополит Епіфаній назвав їх історичними та подякував Вселенському Патртріарху і Синоду за визнання ПЦУ.

"Визнання Української Церкви змінило не тільки хід історії українського православ'я, - зазначив він. - Впевнений, що у майбутньому воно визначить хід історії всього православ'я. Від нашої Церкви залежить майбутнє всього православ'я: чи буде мир, чи не буде миру у Православній Церкві", - наголоисив першоєрарх.

Свої привітання українським священнослужителям також виголосив митрополит Гальский Емануїл.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року у Києві відбувся Об’єднавчий Собор, на якому його учасники створили Православну Церкву України та обрали Предстоятеля Епіфанія (Думенка).

У зібранні взяли участь 40 архиєреїв УПЦ КП, 12 - з УАПЦ та два архиєреї УПЦ МП: митрополит Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та митрополит Вінницький Симеон (Шостацький), представники Вселенського Патріархату.

Зібрання проходило за зачиненими дверима. Об’єднавчий Собор не один раз перебував під загрозою зриву, а представники Московського Патріархату до останнього не вірили, що Собор пройде успішно і новоутворена Церква отимає Томос про автоакефалію.

ПЦУ стала 15-ю Церквою у диптиху Православних Церков. Нині її визнали чотири Помісні Православні Церкви.