Верховний Муфтій Криму та Муфтій ДУМ «Умма» України закликали мусульманські країни підтримати Саміт миру

Верховний Муфтій Криму Айдер Рустемов  - фото 1
Верховний Муфтій Криму Айдер Рустемов
Верховний Муфтій Криму Айдер Рустемов та Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов напередодні Саміту миру у Швейцарії закликали уряди мусульманських країн підтримати зусилля України щодо встановлення «всеосяжного, справедливого та сталого миру».

Про це повідомляє Крим.Реалії.

У своєму заклику Верховний Муфтій Криму наголосив, що мусульмани України, кримські татари з 2014 року «стали жертвами війни, яку сьогодні дикими методами веде Росія».

«Нас, автохтонний народ Криму, вигнали з рідної землі, з рідних домівок. Тих, хто залишився жити в окупації, протягом цих 10 років піддають насильству, катуванням, саджають у в'язниці, викрадають і вбивають, а їхніх дітей у дитячих садках і школах змушують співати російський гімн і марширувати в російській військовій формі, а потім мобілізують до російської армії як гарматне м'ясо. Сотні тисяч мусульман у Криму не живуть у мирі, живуть у війні», – сказав Рустемов у своєму зверненні.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов зазначив, що мусульманська спільнота України стала однією з «найбільших жертв цієї війни», адже після анексії Криму РФ здійснила вторгнення в Донецьку та Луганську області, де жили великі громади мусульман – казанських татар.

«За ці роки великої війни кілька українських мечетей постраждали від російських бомб і ракет, деякі з них повністю зруйновані. Але ми – українські мусульмани – залишаємося тут і продовжуємо боротися заради слабких чоловіків, жінок і дітей, як сказано в аяті. І ми закликаємо всіх підтримувати українців», – наголосив у своєму зверненні Муфтій.

Мурат Сулейманов зазначив, що шлях до встановлення всеосяжного, справедливого та сталого миру – це реалізація української Формули миру та публічна підтримка цього шляху через участь у Саміті миру на найвищому рівні.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15-16 червня. Очікується, що близько 100 країн візьмуть участь у зустрічі на курорті Бургеншток поблизу міста Люцерн. За останніми даними Офісу президента України, участь у Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».