Митрополит Епіфаній впевнений, що ПЦУ отримає статус Патріархату

Митрополит Епіфаній (Думенко) - фото 1
Митрополит Епіфаній (Думенко)
Вітаючи із 30-річчям Всеукраїнського Собору Української Автокефальної Православної Церкви, Митрополит Епіфаній заявив, що спільною працею ПЦУ досягне утвердження статусу Патріархату.

“Вірю, що так само, як у Богом благословенний час Томосом Вселенського Патріархату була утверджена автокефалія, за яку боролися покоління українських православних, так само спільною працею та з благословенням Матері-Церкви ми досягнемо і утвердження для ПЦУ статусу Патріархату, ідея якого також пов’язана зі згадуваним Собором. Тож вітаю усіх вас, брати і сестри, з цією важливою датою. Нехай Господь дарує всім нам сили та наснагу трудитись на славу Божу і розбудовувати нашу Церкву! А всім, хто потрудився і вже спочив у Бозі – вічна пам’ять!”, – написав Предстоятель ПЦУ у Facebook.

Нагадаємо, 30 років тому відбулась визначна подія для українського Православ’я. 5-6 червня 1990 року проведено Всеукраїнсь­кий Собор Української Автокефальної Православної Церкви, на якому було обрано Предстоятелем Патріарха Мстислава (Скрипника).

Цей Собор ухвалив низку важливих постанов, які засвідчили про автокефальний статус Української Православної Церкви. На ньому було визнано недійсним акт приєднання Української Церкви до Московської у 1686 році, як такий, що суперечить ка­нонам Вселенського Православ’я.

Всеукраїнський Собор 1990 року став одним з історичних кроків до нині утвердженої повної незалежності Православної Церкви України. Тоді понпд 700 делегатів з усієї України однодушно проголосили: "Автокефальна Церква в Україні є і буде!"