Митрополит Епіфаній офіційно очолив ПЦУ (оновлено)

03.02.2019, 11:11
Митрополит Епіфаній офіційно очолив ПЦУ (оновлено) - фото 1
Сьогодні, 3 лютого, у храмі святої Софії у Києві відбулася інтронізація Предстоятеля ПЦУ Епіфанія (Думенка).

Сьогодні, 3 лютого, у храмі святої Софії у Києві відбулася інтронізація Предстоятеля ПЦУ Епіфанія (Думенка).

На цю урочисту подію в Україну приїхали офіційний представник Вселенського Патріарха — митрополит Еммануїл Гальський, а також представники монастирів Святої гори Афон. Участь у інтронізації взяли архиєреї УПЦ США, УПЦ Канади та екзарх Патріарха Варфоломія у Києві.

Предстоятель Епіфаній у співлужінні зі священнослужителями ПЦУ та Констанинопольського Патріархату відправив Святу Літургію.

Чин інтронізації відбувся у вівтарній частині храму перед прочитанням Євангелія.

На престол Митрополита Епіфанія возвели старші за єрархією владики. Йому вручили хрест та дві панагії – зовнішні ознаки предстоятельства - після чого Митрополит Епіфаній офіційно став Предстоятелем ПЦУ.

Через заплановані процедури, пов’язані зі станом здоров’я, участь у урочистостях не зміг взяти почесний Патріарх Філарет. Медики заборонили йому покидати лікарню, і тому владика Філарет направив Предстоятелю своє привітання.

Після Служби Божої митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) та представник Константинопольского Патріархату митрополит Еммануїл привітали очільника ПЦУ та вручили йому жезл митрополичого служіння.

Згодом до Предстоятеля ПЦУ звернувся Президент Петро Порошенко. Він зазначив, що після інтронізації Церква і Україна отримали нового лідера, з яким пов’язують свої надії багато людей. Порошенко також згадав усіх, хто наближав цей урочистий день – Патріарха Варфоломея та українських єрархів – владик Філарета, Макарія, Симеона.

Митрополит Епіфаній, звертаючись до присутніх, подякував за побажання і теплі слова, які сьогодні прозвучали у соборі. У своїй промові він пригадав, як півтора місяці тому у цьому самому храмі святої Софії відбувся об’єднавчий Собор, на якому священнослужителі створили Єдину Помісну Українську Православну Церкву. Предстоятель ПЦУ висловив сподівання, що з часом очолювана ним Церква отримає статус Патріархату і об’єднає усіх православних українців.

«Двері наших церков відчинені для усіх», - наголосив першоєрарх.

Привітати з інтронізацією Предстоятеля Епіфанія до храму святої Софії прийшли представники інших українських Церков, зокрема Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук), Голова конференції римо-католицьких єпископів Броніслав (Бернацький), митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький, представники протестантських Церков.

На Літрургії та інтронізації також були присутні Президент України Петро Порошенко з дружиною, представники уряду, громадських організацій, дипломати.

Митрополит ПЦУ Епіфаній став наймолодшим Предстоятелем у православному світі. Сьогодні йому виповнилося рівно 40 років.

Як вже інформувала РІСУ, 15 грудня у Києві відбувся об’єднавчий Собор, на якому його учасники створили Православну Церкву України та обрали Предстоятеля Епіфанія (Думенка).

6 січня Вселенський Патріарх урочисто вручив Предстоятелю Помісної Православної Церкви України Томос про автокефалію. Історична подія відбулася у стінах Патріаршого храму Святого Георгія на Фанарі.

ПЦУ стала 15-ю Церквою у диптиху Православних Церков.