Митрополит Галльський Еммануїл Адамакіс очолив Халкедонську митрополію - рішення Синоду Вселенського Патріархату

Митрополит Галльський Еммануїл Адамакіс очолив Халкедонську митрополію - рішення Синоду Вселенського Патріархату - фото 1
Священний Синод Вселенського Патріархату 16 лютого  обрав митрополита Галльського Еммануїла Адамакіса очільником Халкедонської митрополії.

Про це інформує Romfea.

Еммануїл Адамакіс - один з тих архиєреїв Вселенського Патріархату, який активно долучився до створення Помісної Православної Церкви України і отримання нею Томосу про автокефалію. 5 січня 2019 року у Стамбулі під час офіційного прийняття з нагоди підписання Томосу про автокефалію Православної Церкви України Вселенським Патріархом Варфоломієм, Президент України Петро Порошенко вручив митрополиту Галльському Еммануїлу орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня, яким він був нагороджений за визначну діяльність, спрямовану на зміцнення авторитету православ’я у світі, утвердження ідеалів духовності і милосердя, вагомий особистий внесок у розбудову автокефальної помісної Православної Церкви України.

Богослужіння у відреставрвоаній церкві св. Андрія Первозваного у Києві

Митрополит Еммануїл очолив перше Богослужіння у відрестарованій церкві св. Андрія Первозваного в Києві.

Додамо, що Кафедра Халкедона є другою за честю після константинопольської архиєпископії, очолюваної Патріархом Варфоломієм і таке призначення - це підвищення в церковній єрархії.

Митрополит Галльський Еммануїл Адамакіс очолив Халкедонську митрополію - рішення Синоду Вселенського Патріархату - фото 67031

Митрополит Еммануїл (Адамакіс) народився 19 грудня 1958 року в місті Айос Ніколаос на Криті. Він навчався в Педагогічній академії Іракліона, на філософському факультеті Католицького інституту Парижа, паралельно стажувався в Інституті східних церков в Регенсбурзі. Потім продовжив своє навчання в Практичній школі вищих досліджень, Інституті вищих екуменічних студій у Парижі та на факультеті науки та історії релігії Сорбонни. 1985 року отримав диплом магістра перспективних досліджень Університету Сорбонни.
Він був висвячений у сан диякона та єрея 1985 року. Служив у клірі Бельгійської митрополії.

У 1987 році отримав ступінь магістра в Богословській школі Святого Хреста в Бостоні, і взяв на себе обов’язки протосинкела Бельгійської митрополії, водночас служив настоятелем парафії Архангелів Михаїла і Гавриїла в Брюсселі.

Двадцять років (1994-2014) очолював Управління Православної церкви в Європейському Союзі.

5 вересня 1996 року Священним Синодом Вселенського Патріархату був висвячений в сан титулярного єпископа Рігійського, вікарія Бельгійської митрополії.

20 січня 2003 року Священний Синод Вселенського Патріархату возвів його в гідність митрополита і призначив керуючим Галльською митрополією із збереженням за ним посади директора Бюро Православної Церкви при Європейському Союзі. Йому доручили діалог з орієнтальними (нехалкідонськими) Церквами.