Митрополит Іларіаон прогнозує, що Білорусі нав'яжуть "церковний розкол" за українським сценарієм

Митрополит Іларіаон прогнозує, що Білорусі нав'яжуть "церковний розкол" за українським сценарієм - фото 1
Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (ВЗЦЗ МП) митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) прогнозує, що в Білорусі буде "інспірований церковний розкол", аналогічний українському.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

"Ніякої підтримки в народі церковному, в єрархії, в клірі, ідея автокефалії не знаходить. Але, звичайно, ті сили, які зацікавлені в розхитуванні політичної ситуації, побачивши те, що сталося на Україні, і зрозумівши, що церковний фактор в цьому може грати важливу роль, будуть зацікавлені в тому, щоб просувати ідею білоруської автокефалії ", - заявив Іларіон у ефірі російського телеканалу.

Раніше Олександр Лукашенко під час зустрічі з духовенством БПЦ МП в Жировичському чоловічому монастирі заявив про прагнення "супротивників білоруської держави" (під яким він розуміє свій режим) оголосити автокефалію Білоруської Церкви.

Він також повідомив, що доручив спікеру верхньої палати парламенту Білорусі Наталії Кочановій здійснювати контакт між державою, керівництвом країни та патріаршим екзархом всієї Білорусі Митрополитом Мінським і Заславським РПЦ МП Веніаміном (Тупеко) "для відстеження цієї теми".