Дозволив Предстоятель. Митрополит Ізюмський УПЦ МП поминає Кирила і молиться за нього

Дозволив Предстоятель. Митрополит Ізюмський УПЦ МП поминає Кирила і молиться за нього - фото 1
Митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей (Іванов) відмовився виконувати рішення Собору УПЦ МП, який висловив незгоду з позицією Патріарха Московського Кирила щодо війни в Україні.

Про це він заявив у коментарі, який надав одному з пропагандистських каналів окупантів, передає Харківський антикорупційний центр.

Нагадаємо, що у постанові сказано, що Собор “засуджує війну як порушення Божої заповіді “Не вбивай!” (Вих. 20:13) і висловлює співчуття всім, хто постраждав у війні”.

Як повідомив митрополит Єлисей, він не буде виконувати рішення Собору і що нібито має на це дозвіл Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія.

“То рішення, яке було прийняте у Києві 27 травня, де відбувся Помісний Собор, я не підтримав. Я не хочу порушувати вікову єдність з Патріархом Московським та всієї Русі і як правлячий архиєрей Ізюмської єпархії прийняв рішення, і на це в мене є благословіння Онуфрія, самостійно приймати рішення в межах своєї єпархії. Я прийняв рішення: ми залишаємося у тому статуті, який діяв до 27 травня. Ми поминаємо Патріарха та молимося за нього”, – сказав Єлисей.

При цьому владика Єлисей заявив, що нещодавно зустрічався з Патріархом. Дивлячись на те, що Патріарх Кирил не приїжджав на територію України, то це означає Єлисей сам їздив до Москви.

Варто відзначити, що територія Ізюмської та Куп’янської єпархії зараз є окупованою. Митрополит Єлисей жодним чином не засудив повномасштабне вторгнення на територію України, незважаючи на те, що частина храмів єпархії були пошкоджені внаслідок обстрілів.

Крім того, священики єпархії вже беруть участь у заходах, які проводять окупанти. Більше того, під час засідання колаборантів у Куп’янську, де обирали т.з. “голову тимчасової адміністрації звільнених територій Харківської області”, також був присутній священик єпархії.

Дозволив Предстоятель. Митрополит Ізюмський УПЦ МП поминає Кирила і молиться за нього - фото 94953