Митрополит Климент: Предстоятель УПЦ МП несе відповідальність за злочини своїх священнослужителів у Криму

Митрополит Климент: Предстоятель УПЦ МП несе відповідальність за злочини своїх священнослужителів у Криму - фото 1
Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар РПЦвУ має угоду з керівництвом Чорноморського флоту РФ, а її очільник митрополит Онуфрій несе пряму відповідальність за участь священиків його Церкви в окупації Криму Росією.

Про це митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент повідомив у програмі «Питання національної безпеки», пише Релігійна правда.

Він назвав російською провокацією візит до підконтрольної території України та висвячення Синодом УПЦ МП у сан єпископа благочинного монастирів Криму, архимандрита Калинника (в миру Костянтин Чернишов), який брав участь у діяльності «Самооборони Криму» та окупації півострова в лютому-березні 2014 року.
«Що стосується Калинника – це була професійна провокація, яка російській стороні вдалася. Якщо згадати час, коли його висвячували на єпископа, він якраз співпав із приїздом в Україну пана Помпео (Майк Помпео, державний секретар США – ред.). Якби цього Калинника не допустили в Україну, то російська сторона розкричала на весь світ, що порушується релігійне право бідної Московської Церкви в Україні. Впустили – запобігли скандалу, але маємо результат – висвята цього священнослужителя на єпископа», – сказав Климент.

Митрополит Климент: Предстоятель УПЦ МП несе відповідальність за злочини своїх священнослужителів у Криму - фото 58475

 

Він додав, що священиків, які дієво підтримали окупацію у 2014 році, в Криму багато. Також, за словами Климента, він має документальні підтвердження укладеної між митрополитом Симферопольским і Кримським УПЦ МП Лазарем та Чорноморським флотом РФ угоди.

«Між митрополитом Лазарем і керівництвом Чорноморського флоту підписано угоду. Цю угоду ми дістали на судовому процесі, коли в Сімферополі судилися за церкву в Перевальному, яка відійшла священнослужителям Московського Патріархату. Ця угода в нас є. Копія цієї угоди знаходиться на території України. Але, на превеликий жаль, ця тема замовчується. Українська влада цю тему ігнорує, і… (УПЦ МП – ред.) цим користується», – сказав Климент.

Коментуючи публікацію «Вежливые батюшки» видання «Медуза» про участь Російської Православної Церкви у подіях 2014 року в Криму, митрополит Климент наголосив, що відповідальність за участь священиків УПЦ МП, яка підпорядкована РПЦ, у злочинах окупації несе особисто її Предстоятель Онуфрій.

«Митрополит Онуфрій повинен розуміти, що він як глава Церкви несе відповідальність за ті злочини, в яких беруть участь священнослужителі його Церкви. Якщо він не хоче, щоб ця інформація була оприлюднена – а він як керівник не хоче, бо йому весь час треба доказувати, що він є представник Української Церкви, який ніякого відношення не має до РПЦ і до того, що відбувається в Криму. Та він як керівник Церкви дає відповідні доручення і Лазарю, і Платону (митрополит Феодосійський и Керченський РПЦвУ – ред.), і всім тим нововисвяченим єпископам, які знаходяться там. І хай митрополит Онуфрій дасть оцінку діям своїх підлеглих на території Криму – ось це цікаво, яка його позиція!» – заявив митрополит Климент.