Митрополит Кримський Тихон: Спілкування з Путіним для мене честь і відповідальність

Митрополит Кримський Тихон: Спілкування з Путіним для мене честь і відповідальність - фото 1
Новопризначений митрополит Сімферопольський та Кримський Тихон (Шевкунов) відповів на питання про те, чи є він духовником російського диктатора Володимира Путіна. Відповідне питання було поставлено на прес-конференції.

Про це повідомляє Главком.

«Я з милості божої знайомий із Володимиром Володимировичем. І буває, що я зустрічаюся з ним. І це було ще до того, як він став президентом. І для мене це величезна честь та відповідальність», – сказав митрополит.

Спілкування з главою держави він назвав «приголомшливим досвідом», але наголосив, що називати його своїм духовником може лише сам президент.

«Він має сказати. Я, якщо Бог дасть, побачу Володимира Володимировича, у нього спитаю. Скажу, що кримські журналісти також цікавляться, чи це так. А що він там скаже, подивимося», – зазначив священнослужитель.

Нагадаємо, версія про те, що Тихон є духовником Путіна, належить виданню The Financial Times. За іншою версією, духовником глави держави є «особистий духовник» Патріарха Кирила схиархимандрит Ілій. Раніше прес-секретар президента Дмитро Пєсков говорив, що Путін та Ілій «кілька разів зустрічалися» нерегулярно.

Нагадаємо, митрополит Тихон (Шевкунов), призначений главою Кримської митрополії РПЦ, звернувся до парафіян Псково-Печерського монастиря та порівняв анексований Крим із Колимою. Раніше 11 жовтня Синод РПЦ звільнив священика з посади керівника Псковської митрополії та призначив його керівником Кримської митрополії. З чим пов'язане таке рішення, не уточнювалося.