Митрополит МП в Криму запровадив духовні фільтраційні табори

Митрополит МП в Криму запровадив духовні фільтраційні табори - фото 1
Митрополит МП в Криму Лазарь (Швець) розпорядився перевірити всіх приїжджих священиків на «канонічність». Відповідний указ він видав 27 червня, але в мережу документ потрапив  тільки тепер. Його поширив богослов Андрій Кураєв.

Джерело: Infonavigator

«У тих випадках, коли чинний канонічний статус кліриків, що прибувають, не може бути об’єктивно підтверджений (навіть за наявності підьверджуючих документів) через відсутність можливості перевірки за допомогою повідомлення з тими єпархіями України, про належність до яких ці особи заявляють, на підставі церковного права, не допускати їх для здійснення богослужінь до з’ясування всіх обставин. Причащатись таким благословляється з мирянами», – йдеться в указі митрополита Лазаря.

Нагадаємо, Сімферопольська та Кримська єпархія УПЦ МП офіційно вийшла з підпорядкування Києву, яке всі 8 років російської анексії Криму залишалося все більш формальним. У Криму створено нову митрополію, куди увійшли всі підрозділи УПЦ МП на півострові. Вона переходить у пряме підпорядкування російському патріарху Кирилу.

На сайті Сімферопольської та Кримської єпархії опубліковано журнал №59 засідання Священного Синоду, яким було утворено Кримську митрополію. На засіданні було заслухано «рапорти» митрополита Феодосійського та Керченського Платона, митрополита Сімферопольського та Кримського Лазаря, єпископа Джанкойського та Роздільного Алексія «щодо статусу довірених їм єпархій».

Саме прохання кримських митрополитів та єпископа, як випливає з тексту, були задоволені створенням окремої митрополії, яка тепер прийнята «в безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування Патріарху Московському і всієї Русі та Священному Синоду Російської Православної Церкви». До нової митрополії увійшли Сімферопольська та Кримська єпархія (зокрема Севастопольське благочиння), Джанкойська та Феодосійська єпархії.

На чолі новоствореної Кримської митрополії був поставлений 83-річний митрополит Лазар (Ростислав Швець). Він народився на Волині, висвячений на священника та єпископа у Києві, очолював парафії в Південній Америці, Тернопільській області, Одесі, Херсоні та в Сімферополі. На момент російського захоплення Криму він керував Сімферопольською та Кримською єпархією УПЦ МП і зміг утримати цю посаду аж до заснування окремої митрополії РПЦ.