Митрополит Онуфрій поскаржився на посилення у суспільстві "штучної ворожнечі" щодо УПЦ МП

27 травня, 13:25
Православні
Митрополит Онуфрій поскаржився на посилення у суспільстві "штучної ворожнечі" щодо УПЦ МП - фото 1
Митрополит Онуфрій (Березовський), виступаючи на відкритті зібрання єпископів, священиків, монахів та мирян УПЦ МП, заявив, що у суспільстві штучно посилилась релігійна ворожнеча щодо очолюваний ним конфесії.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Предстоятель Онуфрій зазначив, що з перших днів воєнного вторгнення російських військ на територію нашої держави, УПЦ МП засудила військову агресію і закликала припинити кровопролиття.

Від бойових дій постраждали 14 з 53 єпархій Церкви, зруйновано понад 80 храмів, вбиті священнослужителі, ченці та віряни.

Він підкреслив, що їхня Церква молиться за Україну, передала свої храми та обителі для облаштування укриттів, допомагала військовослужбоцям...

"Проте, незважаючи на таку посильну та реальну участь Церкви у справі подолання війни, в суспільстві штучно посилилась релігійна ворожнеча щодо Української Православної Церкви", - наголосив він.

Митрополит Онуфрій нагадав, що у парламенті зареєстровано законопроект №7204 «Про заборону Московського Патріархату на території України» та про недругів, які здійснюють "рейдерські" захоплення їхніх храмів.

У своєму виступі він також підкреслив, що рівно 30 років тому у Харкові був скликаний Собор єпископів УПЦ МП.

"Ухвалені рішення визначили подальший історичний шлях нашої Церкви. Минулі 30 років церковного життя засвідчили правильність та доцільність цих постанов", - заявив Митрополит Онуфрій.