Митрополит ПЦУ Олександр перебуває з душпастирським візитом в Греції
Про це повідомляє сайт Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.
Митрополит Олександр подякував консулу за щирий прийом і на згадку про зустріч передав у благословіння образ святителя Нектарія Егінського та подарував свою книгу «Українська Церква: шлях до автокефалії».
11 жовтня єрарх ПЦУ відвідав Касандрійську Митрополію. У місті Поліїрос, що є столицею ному Халкідіки, митрополит Олександр був прийнятий митрополитом Касандрійським Никодимом у своїй резиденції, повідомляє пресслужба єпархії.
Під час спілкування митрополит Грецької Церкви активно цікавився подіями церковного і громадського життя в Україні в умовах війни, висловив слова занепокоєння та підтримки, щодо ситуації, завіривши, що постійно підносить свої молитви за справедливий мир в братній православній Україні.
На згадку про зустріч митрополит Олександр подарував владиці Никодиму пам’ятну монету із портретом Митрополита Володимира (Сабодана).
По тому митрополит Олександр відвідав розташований у місті ставропігійний монастир великомучениці Анастасії Узорішительки, який є одним з найвідоміших у Центральній Македонії.
Напередодні, 10 жовтня митрополит Олександр відвідав Едеську митрополію, де мав зустріч з митрополитом Едеським, Пелльським та Альмопійським Йоїлем.
У дар Переяславсько-Вишневській єпархії митрополит Йоїль передав частину мощів святителя Каллініка Едеського (+1984). Святий Каллінік керував Едеською єпархією протягом 17 років, в цей час вона пережила період розквіту. Цього подвижника Константинопольська Православна Церква канонізувала 23 червня 2020 року. До речі, минулого року владика Йоїль освятив перший в єпархії храм в ім’я цього святого.
На молитовну згадку про зустріч митрополит Олександр подарував митрополиту Йоїлю образ преподобних Іова та Амфілохія Почаївських з частками мощів та панагію.
Митрополит Олександр також відвідав кафедральний собор Едеси, де молитовно вклонився святиням.
Того ж дня митрополит Олександр в місті Яниця мав зустріч з митрополитом Анейським Макарієм, який був дотичним до надання Томосу про автокефалію Православній Церкві України. Митрополит Макарій активно долучився до закладення документальної бази, що і стало невід‘ємною частиною утворення Помісної Церкви в Україні.