Митрополит ПЦУ подарував примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія інституту імені Оссолінських

14 березня, 13:50
Україна і світ
Митрополит ПЦУ подарував примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія інституту імені Оссолінських - фото 1
Митрополит Олександр (Драбинко) передав примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія у дар Національному інституту імені Оссолінських.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.

Національний інститут імені Оссолінських – один з найважливіших та найдавніших польських культурних осередків. Заснований у 1817 році у Львові, з 1945 року розташований у Вроцлаві. Інституція має багату бібліотечну колекцію, яка налічує 1 800 000 одиниць, серед них рукописи провідних польських письменників і поетів: Адама Міцкевича, Юліуша Словацького, Генрика Сенкевича та ін.

14 березня 2023 року фонди інституту поповнилися цінним виданням. Це примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія – видатного пам’ятника стародавньої української мови та мистецтва XVI століття, яке 15 років тому було здійснене з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана; +2014).

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр презентував книгу директору інституту доктору філософії Лукашу Камінському.

У заході взяв участь Генеральний Консул України у Вроцлаві Юрій Токар.