Митрополит ПЦУ прокоментував Декларацію Ватикану про благословення «неврегульованих» пар

Митрополит ПЦУ прокоментував Декларацію Ватикану про благословення «неврегульованих» пар - фото 1
Речник Київської Митрополії ПЦУ митрополит Євстратій (Зоря) відреагував на дозвіл Ватикану на благословення нетрадиційних пар. Він нагадав, що Православна Церква України висловила свою позицію щодо одностатевих пар ще влітку 2023 року.

Коментар речника ПЦУ поширив Главком.

«Насправді мені здається, що все значно простіше: текст є продовженням схеми «вікна Овертона», і його головна мета на даний момент - змусити сприймати слова «Церква», «одностатеві пари», «благословіння» як однорядні. Все решта в тексті - вода, яка не цікава ані прихильникам, ані супротивникам, ані самим авторам. Багатозначність тексту та суперечливі твердження свідомо використовуються, щоби замаскувати головну мету і дати можливість в тексті знайти усім зацікавленим те, що сподобається саме їм, і відтак - відкрити в свідомості «вікно», – заявив він.

Митрополит додав, що єднання одностатевих людей суперечить євангельському розумінню шлюбу, як унікальної спільності одного чоловіка і однієї жінки.

«Впевнений, що католицької критики документу, при чому на найвищому офіційному рівні, буде ще більше. Якби все було інакше і автори документу не усвідомлювали би його скандальності та суперечливості в самій РКЦ, то його би представили перед нещодавнім «Синодом про синодальність» і заручилися би широкою католицькою підтримкою. А не підготували фактично в секреті, поза-синодально, поставивши всіх перед фактом оприлюднення вже готового, але з широким представництвом РКЦ ніяк не погодженого тексту», – додав він.

Нагадаємо, Дикастерія доктрини віри оприлюднила Декларацію «Fiducia supplicans», затверджену Папою, про можливість благословляти пари осіб тієї самої статі, але поза будь-яким наслідуванням обрядів чи імітацією шлюбу. Зазначається, що вчення про шлюб не змінюється, благословення не означає схвалення союзу.