Митрополит ПЦУ став громадським захисником арештованого в Криму Владислава Єсипенка

07.09.2021, 12:23
Держава
Митрополит ПЦУ став громадським захисником арештованого в Криму Владислава Єсипенка - фото 1
Суд у Сімферополі 6 вересня допустив митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента у ролі громадського захисника арештованого фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка.

Про це повідомляє видання Крим.Реалії.

За його інформацією, зараз у судовому засіданні у справі Єсипенка оголошено перерву.

Біля будівлі районного суду в Сімферополі, підконтрольного російській владі, в понеділок зібралася невелика кількість тих, хто очікує підсумків засідання у справі Єсипенка. Це вже третє засідання суду в Криму, на якому по суті розглядають справу стосовно Єсипенка.

Нагадаємо, російський суд у Криму 6 липня продовжив арешт до 18 грудня Владиславу Єсипенку. Цього ж дня на Майдані Незалежності в Києві відбулась акція на підтримку журналіста.

Адвокат Дмитро Дінзе повідомляв, що судовий процес над Владиславом Єсипенком «пройде швидко».
Президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Джеймі Флай назвав «знущанням зі справедливості» оголошення обвинувального висновку Владиславу Єсипенку.

За даними правозахисників, раніше Владислава Єсипенко звинувачували в Криму тільки за ст. 223-1. КК Росії (Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, перероблення або ремонт вибухових пристроїв). Покарання за цією статтею передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі.

Катерина Єсипенко повідомляла, що Владиславу інкримінують ще одну статтю обвинувачення – ст. 222 Кримінального кодексу Росії (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів). Санкція цієї статті передбачає покарання від 5 до 12 років позбавлення волі.

У День свободи преси Катерина Єсипенко заявила, що її чоловіка змусили дати свідчення під тортурами