• Головна
  • Теми
  • Митрополит Симеон спрогнозував масове приєднання священиків до помісної Церкви...

Митрополит Симеон спрогнозував масове приєднання священиків до помісної Церкви

24.12.2018, 18:53
Митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), який серед засновників Православної Церкви України, озвучив умови для приєднання до неї великої кількості інших священиків УПЦ МП.

Митрополит  Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), який серед засновників Православної Церкви України, озвучив умови для приєднання до неї великої кількості інших священиків УПЦ МП. Він також висловив упевненість, що в майбутньому перехід парафій з УПЦ МП в помісну Церкву стане незворотним.

За словами владики Симеона, можлива різна швидкість процесу переходу священиків з УПЦ МП в ПЦУ в різних областях. Це залежить, за його словами, від низки умов і ставлення населення до української та російської Церков. Про це повідомляє "Україна Нова".

Митрополит назвав три головні умови масового переходу священиків з УПЦ МП в помісну Церкву

На його думку, якби на Об'єднавчому Соборі були присутні більше число архиєреїв УПЦ МП, то вже зараз багато священиків у Вінницькій взяли б з нього приклад.

«Далі формуванню їх позиції сприятимуть декілька речей. Першою і головною умовою є Томос, очікуваний 6 січня. Другою умовою — закон про перейменування УПЦ МП (вже прийнятий 19 грудня) і про реєстрацію статутів, щоб у кожної громади було право самостійно вирішувати, з ким залишитися — з російською Церквою чи  українською. І третя умова — визнання ПЦУ іншими Церквами. Нашими священиками прямо сказано: ось коли ПЦУ буде визнана іншими Церквами, ми, може, теж в неї віллємося. Так чи інакше, потрібно бути готовими до процесу тривалого. Це як народження дитини: вже з'явився на світло, але ще довго потребує материнської допомоги », — сказав він.

Нагадаємо, митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький) — один з двох представників УПЦ МП, які прийшли на Об'єднавчий Собор.