Митрополит Тульчинський УПЦ МП Іонафан відмовився від обміну у статусі військовополоненого

18 червня, 12:37
Суспільство
Митрополит Тульчинський УПЦ МП Іонафан відмовився від обміну у статусі військовополоненого - фото 1
На Вінниччині суд відмовив прокуратурі у звільненні з-під домашнього арешту митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Іонафана (Єлецьких), якого включено до списку військовополонених ворогів, що ідуть на обмін.

Про це повідомляє «Главком» із посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи, 10 квітня 2024 року священнослужитель, якого в Україні засуджено до п’яти років тюрми з конфіскацією майна за заперечення збройної агресії РФ проти України і розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України (вирок не набрав чинності, бо єрарх подав апеляцію), надав добровільну згоду на його обмін як військовополоненого та передачу представникам Росії. Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ включив митрополита УПЦ МП до списків на обмін.

Однак на засіданні суду 12 червня обвинувачений священнослужитель різко змінив свою позицію. Повідомив, що проти передачі російській стороні у статусі військовополоненого, оскільки таким себе не вважає. При цьому визнав: 10 квітня власноручно написав заяву про передачу на обмін, але нині вже передумав. І надав суду нову заяву, в якій він заперечував щодо свого обміну як військовополоненого.

Захисник обвинуваченого підтримав клієнта. Зазначив, що його підзахисний не має статусу військовополоненого, є діючим митрополитом і повноваження свої не складав. Звернув увагу на те, що надана прокурором заява Іонафана про обмін була відібрана в той час, коли єрарх перебував на лікуванні в кардіоцентрі. Водночас, за словами захисника, митрополит вини не визнає і «хоче далі працювати на благо України».