Митрополит УПЦ МП Філарет заявив, що звернення про трибунал над Кирилом ніхто всерйоз не розглядатиме

Митрополит УПЦ МП Філарет заявив, що звернення про трибунал над Кирилом ніхто  всерйоз не розглядатиме - фото 1
"Звернення про засудження Патріарха Московського Кирила не підписала більшість священнослужителів УПЦ МП, бо воно було лише красивим жестом. Ще ніколи Церква не засуджувала свого предстоятеля", - заявив Митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет.

В інтерв’ю «Главкому» він сказав, що не підтримав звернення своїх колег щодо організації церковного трибуналу над Патріархом Московським Кирилом, бо це звернення ніхто всерйоз не розглядатиме.

За словами Філарета, лист підписали усього 400 священиків, бо велика частина церковних діячів української філії Московської Церкви розуміли – цю заяву ніхто не розглядатиме.

«Якби вони (ініціатори акції – ред.) звернулися до нашого Архиєрейського, чи Помісного Собору, то під ним були би тисячі підписів», – упевнений митрополит Львівський і Галицький.

Цей лист, зазначив Філарет, був потрібен лише для того, аби «підняти дух священнослужителів і парафіян», тому він і залишився лише «красивим жестом, рекламою у Facebook, такою собі декларацією про засудження».

За словами архиєрея, за канонами варто було звертатися із проханням покарати Кирила не до пентархії (п’яти древніх патріархій – ред..), а до Вселенського Патріарха. Втім, додав Філарет, в історії Православної Церкви ще не було випадків, коли церква засуджувала свого предстоятеля чи зверталася до Фанару (резиденція Вселенського Патріархату – ред.) із проханням такого засудження. Тому наслідки подібного звернення священик не став прогнозувати.

Але, запевнив митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП, «однозначно нам потрібно було засудити ідею «Русского мира», і цим, скоріш за все, будуть займатися учасники інших Соборів.

Нагадаємо, що звернення священнослужителів УПЦ МП, у якому йшлося про необхідність церковного трибуналу над Кирилом, з’явилося ще у квітні.

Тоді ж ініціатор збору підписів під цим зверненням, священик Андрій (Пінчук), заявив, що суд Пентархії (до якого і апелюють єреї УПЦ МП – ред.) 1666 року засудив Патріарха Московського Никона, позбавивши його не тільки патріаршого престолу, а й єпископського сану.