Митрополит УПЦ МП Іонафан погодився на обмін, але хоче оскаржити вирок, - адвокат

25 червня, 16:19
Суспільство
Митрополит УПЦ МП Іонафан погодився на обмін, але хоче оскаржити вирок, - адвокат - фото 1
Відбування покарання для хворого на серце митрополита Тульчинського УПЦ МП Іонафана було тотожно смертній карі, тому захист зробив усе можливе, щоб полегшити долю літньої людини та військовослужбовців ЗСУ які перебували у полоні.

Адвокат митрополита Іонафана Ігор Чудовський у коментарі «Главкому» повідомив, що митрополита Іонафана звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку з обміном.

При цьому, зазначив адвокат, засуджений має бажання оскаржити вирок у Верховному суді.

«Відбування покарання для хворого на серце митрополита було тотожно смертній карі. Захист зробив усе можливе, щоб полегшити долю літньої хворої людини та військовослужбовців ЗСУ які перебували у полоні», – пояснив захисник.

Адвокат Чудовський зауважив, що перша пропозиція про обмін Іонафана надійшла від СБУ після вироку суду першої інстанції.

Нагадаємо, митрополита Іонафана засуджено до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

Це рішення суду згодом підтвердив Вінницький апеляційний суд. 12 червня під час судового засідання митрополит Іонафан відмовився бути внесеним до списку на обмін.