Митрополит УПЦ МП Климент: Немає жодного документа, який зобов'язує покинути лавру

29 березня, 15:07
Держава
Митрополит УПЦ МП Климент: Немає жодного документа, який зобов'язує покинути лавру - фото 1
В УПЦ МП стверджують, що "жодного документа", який зобов'язує їх сьогодні покинути лавру "не існує".

Про це заявив голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент журналістам, пише УНН.

"Жодного документа, який би зобов’язував нас сьогодні полишити цей монастир, не існує. Є документи, які говорять про те, що начебто може 29 числа закінчуватися договір, але не написано, що він закінчується 29 числа", - сказав митрополит Климент.

"Не сьогодні, не завтра, не післязавтра немає ніяких юридичних підстав виселятися", - заявив митрополит Климент.

У МКІП 10 березня заявили, що "УПЦ МП зобов’язана покинути Києво-Печерську лавру до 29 березня". Як повідомили у міністерстві, договір користування Києво-Печерською лаврою розривається з 29 березня 2023 року. Це стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ МП в лаврі.

29 березня у Києво-Печерській лаврі зібралися люди. Сюди прийшли прихильники УПЦ МП і ті, які вважають, що Московському Патріархату не місце у лаврі.

Як інформує Gazeta.ua, між двома таборами іноді виникали словесні перепалки.
Зокрема, бурхлива суперечка виникла, коли один з чоловіків сказав, що "тут зібралися московські посіпаки".
"Віруючі" відразу ж забули про молитву й накинулись на нього. Одна з жінок весь процес знімала на телефон. Чоловік спробував прибрати камеру. Але обійшлось словесною перепалкою.

Від чоловіка почали вимагати якісь документи, кричали йому про "псевдопатріотів, обвішаних прапорами, які б'ють жінок біля храмів". Захотіли перевірити, чи знає він молитву "Отче наш"... Натовп вимагав від чоловіка розказати про свою позицію, але висловитись фактично не дали. Дорікали йому, шо не пішов на богослужіння в ПЦУ.

Таких суперечок на території лаври цього дня вдосталь, але, поки що, порушень громадського порядку правоохоронці не фіксують.

Інцидент також трапився, коли іноземний журналіст знімав, як служителі так званої УПЦ МП пакують речі до авто. Священик так розізлився на чоловіка, що ледь не побив його. Разом з прибічниками почали вимагати від журналіста видалити відео.

Хтось спробував підняти плакат з написом "Не твоя лавра, от ти і бісишся". Учасники молитви відразу ж його порвали.