Митрополит УПЦ МП Никодим покинув Сєверодонецьк через бойові дії

10 квітня, 11:10
Суспільство
Митрополит УПЦ МП Никодим покинув Сєверодонецьк через бойові дії - фото 1
Митрополит Сєверодонецький і Старобільський УПЦ МП Никодим (Барановський) покинув м. Сєверодонецьк Луганської області, де продовжуються активні бойові дії.

Про це архиєрей повідомив у зверненні, поширеному прес-службою Сєверодонецької єпархії УПЦ МП, передає Православная жизнь.

«Церква вчить смиренню та послуху. І це постійна боротьба зі своїми бажаннями, можливостями, обставинами. На жаль, саме обставини можуть складатися таким чином, що смирення також може бути різним», – написав у зверненні митрополит Никодим.

Як зазначив єрарх, будучи вірним послуху, протягом півтора місяця, під безперервні вибухи снарядів, він перебував у Христо-Різдвяному кафедральному соборі м. Сєверодонецька, де звершував щоденні Богослужіння і піклувався про людей, які знайшли у храмі прихисток.

Митрополит Никодим підкреслив, що залишив місто фізично, «але душа і серце залишаються з тими людьми, які залишаються у нашому соборі, у наших містах».

«Ми єдині в молитві. І віримо, нашою спільною молитвою Господь пошле нам справедливий мир! А коли настане мир, ми повернемось до наших святинь, які відбудуємо на славу Божу», – завершив він.

Нагадаємо, з початку військових дій в Україні Христо-Різдвяний кафедральний собор м. Сєверодонецьк неодноразово потрапляв під обстріли, його територія розбита снарядами. Внаслідок військових дій також постраждали Іллінський монастир у с. Варварівка, парафії в Сєверодонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Попасній, смт Троїцьке та с. Кудряшівка Луганської області. Два клірики Сєверодонецької єпархії зазнали поранень.