Митрополит УПЦ МП поскаржився Баканову, що їх не впускають до військового госпіталю у Запоріжжі

Митрополит УПЦ МП поскаржився Баканову, що їх не впускають до військового госпіталю у Запоріжжі - фото 1
У Запоріжжі 21 лютого відбулися неформальні збори Духовної Ради християнських Церков Запорізької області, під час яких новопризначений начальник Запорізького військового шпиталю Віктор Писанко фактично закрив доступ до пацієнтів священникам Російської Церкви в Україні (УПЦ МП).

Про це запорізький митрополит УПЦ МП Лука наскаржився керівнику СБУ Івану Баканову, про що сповістив у своєму Telegram-каналі, передає Релігійна правда.

За словами Луки, Писанко звернувся до членів Ради, попросивши духовної та матеріальної допомоги госпіталю.

«Також він запропонував усім конфесіям по черзі відвідувати пацієнтів шпиталю, але тільки окрім священників УПЦ МП», — написав митрополит Лука.

Митрополит Російської Церкви в Україні скаржиться, що його Церква вклала чимало коштів у ремонт приміщень шпиталю та його устаткування.

«Пан Писанко висловив свою «принципову» позицію, сказавши, що він пройшов війну і знає про ворогів України всередині країни», – повідомив Лука, ймовірно, мабуть шкодуючи, що такий масштабний підкуп українських військових не вдався.

Митрополит зробив необгрунтований висновок про те, що позиція керівника військового шпиталю свідчить про ненависть до них та про те, що їхні віряни є «ворогами держави».

Також клірик заявив, що начальник шпиталю відмовився від їхньої пропозиції допомоги з передачі 40 літрів крові для переливання.

Наприкінці своєї заяви до глави СБУ митрополит Лука повторив звичні тези Московської Церкви в Україні про дискримінацію та почав погрожувати вічною погибеллю.

«Пане Баканов, нас мучили за часів Петра-відступника, час показав, що й надалі вірні чада УПЦ готові терпіти все це заради свідчення про Христа! А ви теж з ним (Петром-відступником) в одній когорті проти нашої Матері-Церкви, яка народила вас та ваших близьких до вічного життя? Чи готові ви вести всіх, що вам довіряють, у смерть вічну?», – пише Лука.

Нагадаємо, що 21 лютого у промові про визнання ОРДЛО президент РФ Володимир Путін озвучив фейк, нібито Київ «переслідує» УПЦ МП. У РПЦ цю промову похвалили.

22 лютого стало відомо, що СБУ попередила теракти в Харкові з підпалу чотирьох храмів УПЦ МП, які, ймовірно, мали би стати підтвердженням заяв президента країни-агресорки.

В УПЦ МП вже багато років поспіль звинувачують українську владу у гоніннях і дискримінації, проте насправді ця конфесія успішно розвивається в Україні, про що сама ж і свідчить. За даними прес-служби УПЦ МП, кількість парафій УПЦ МП зросла за 2021 рік. Зараз ця Церква нараховує 12 381 релігійну громаду, що на 7 більше, ніж минулого року (12 374).

Також збільшилась загальна кількість священнослужителів УПЦ МП – до 12 513 (на 57 більше, ніж у 2020 році).

У 2021 році в УПЦ МП нараховується 260 монастирів, у яких перебуває 4 630 ченців (на 82 більше, ніж торік).

Загалом за звітний період було утворено 5 чоловічих чернечих обителей у Могилів-Подільській, Чернівецько-Буковинській, Львівській, Білоцерківській та Мукачівській єпархіях.

Також на офіційному сайті УПЦ МП постійно з’являються новини про освячення нових храмів.

Загалом, за останніх сім років в УПЦ МП з’явилося 466 нових парафій та 30 нових монастирів.