"Гнана" Церква: УПЦ МП за тиджень освятила дев'ять храмів

"Гнана" Церква: УПЦ МП за тиджень освятила дев'ять храмів - фото 1
Освячення 9 нових храмів звершено за тиждень у Черкаській, Рівненській, Сімферопольськый, Тульчинській, Дніпропетровській, Ізюмській та Херсонській єпархіях Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це повідомляє Православная жизнь.

У низці єпархій триває будівництво нових богослужбових будівель.

- 22 травня на Закарпатті освячено фундамент Спасо-Преображенської церкви, що будується в смт Ясіня (присілок Плитоватий) Рахівського.

- 23 травня митрополит УПЦ МП Єлисей освятив нижній храм «Христа Спасителя, Який зцілює розслабленого біля Овечої купальні», збудований у с. Височинівка Зміївського району Харківської област

- Митрополит Херсонський освятив нижній храм ікони Божої Матері «Нев'янучий цвіт», апостола Андрія Первозванного і благовірного князя Даниїла Московського на парафії праведного Івана Кронштадтського в смт Білозерка Білозерського району Херсонської област

- Яу вже інформувала РІСУ, 27 травня освячено храм на території хімічного заводу «Азот» – найбільшого промислового підприємства Черкас.

- 29 травня - храм святителя Миколая Чудотворця у с. Півче Здолбунівського району Рівненської області.

- 29 травня у с. Воробіївка Немирівського району Вінницької області митрополит УПЦ МП освятив храм, поклінний хрест і дзвіницю на церковному подвір'ї.

- 29 травня на окупованій території єпископ Бахчисарайський Каллінік освятив храм благовірного князя Олександра Невського в м. Старий Крим.

- 29 травня освячення храму на Успіння Пресвятої Богородиці в м. Бердичів Житомирської області.

- 29 травня - нижній храм Миколаївської церкви поселення Лоц-Кам'янка м. Дніпро.

- 30 травня - лікарняний храм святителя Луки Кримського в Ізюмській ЦМЛ Піщанської Божої Матері.

- 30 травня Моспатріархат заклав наріжний камінь і пам'ятну капсулу в новий храм, що будує громада Михайлівської парафії в с. Мошків Млинівського району Рівненської області.

- 31 травня освячено каплицю преподобного Сергія Радонезького в Першій Черкаській православної гімназії, що діє у с. Думанці, й закладено капсулу з пам'ятною грамотою в основу храму первоверховних апостолів Петра і Павла в с. Чорнявка Черкаської області.

Нагадаємо, в УПЦ МП невтомлюються повторяти, що їх дискримінують на всіх рівнях. Про це, зокрема, заявив єпископ Баришівський Віктор, коментуючи слова глави Офісу президента України Андрія Єрмака, що в Україні всі конфесії відчувають себе вільно і незалежно.

На міжнародній арені Моспатріархат теж заявляє про "переслідування" та "силові захоплення храмів".