• Головна
  • Новини
  • Митрополит Володимир молитовно вшанував пам’ять святителя Феодосія Чернігівського...

Митрополит Володимир молитовно вшанував пам’ять святителя Феодосія Чернігівського

19.02.2011, 13:05
Митрополит Володимир молитовно вшанував пам’ять святителя Феодосія Чернігівського - фото 1

Православна Церква 18 лютого вшановує пам’ять святителя Феодосія Чернігівського (+1696). Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Володимир із архипастирським візитом відвідав Чернігівську єпархію, де у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігів очолив Літургію.

Chernigiv.jpgПравославна Церква 18 лютого вшановує пам’ять святителя Феодосія Чернігівського (+1696). Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Володимир із архипастирським візитом відвідав Чернігівську єпархію, де у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігів очолив Літургію.

За повідомленням офіційного сайту УПЦ, раку з нетлінними мощами подвижника, який вважається небесним покровителем стародавнього міста,  було встановлено посередині храму, щоб кожен віруючий міг звернутися до святителя зі словами молитов, проханням про допомогу, про зцілення від недуг тілесних чи духовних, або подякувати за заступництво.

Наприкінці богослужіння  Архипастир вклонився чесним мощам Чернігівських святих –  Феодосія,  Філарета та Лаврентія.

Святий Феодосій Чернігівський – виходець із дворянського роду, вихованець братського Київського монастиря, був одним з найосвіченіших людей ХVII століття. Він був учнем Єпіфанія Славінецького, Інокентія Гізеля та ін. Святитель виступав за возз'єднання Руської та Київської Митрополій і брав участь у посольстві, що увінчалося підписанням відповідних грамот (1685 р). До лику святих причислений у 1896 році.