• Головна
  • Новини
  • Митрополит Володимир не братиме участі в роботі Архиєрейського Собору РПЦ...

Митрополит Володимир не братиме участі в роботі Архиєрейського Собору РПЦ

31.01.2013, 15:04
Митрополит Володимир не братиме участі в роботі Архиєрейського Собору РПЦ - фото 1
Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вже повідомлений.

РПЦ.jpgЗа рекомендацією лікарів у роботі Собору не братиме участь Митрополит Київський і всієї України Володимир, про що він повідомив під час телефонної розмови та листом Патріарха Московського і всієї Русі Кирила та всіх владик УПЦ. 

За інформацією офіційного сайту УПЦ (МП), делегацію Української Православної Церкви очолить Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, який виголосить на Соборі доповідь Митрополита Володимира про стан справ в Українській Православній Церкві. 

За інформацією офіційного сайту РПЦ, 3 2 по 5 лютого 2013 року в Москві в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя пройде Архиєрейський Собор Російської Православної Церкви.

На Архієрейський Собор зберуться понад 280 архиєреїв (правлячих та вікарних) з 247 єпархій РПЦ Росії, України, Білорусі, Молдови, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану, Туркменії, Узбекистану, Естонії, а також країн далекого зарубіжжя, в яких є єпархії Руської Православної Церкви.

На порядок денний Архиєрейського Собору будуть винесені документи, розроблені в рамках Міжсоборної присутності (журнал № 111 засідання Священного Синоду від 25-26 грудня 2012 року):

- «Положення про обрання Патріарха Московського і всієї Русі» (у чотирьох варіантах);
пропозиції щодо змін у Статуті Руської Православної Церкви у зв'язку з уточненням повноважень Помісного й Архієрейського Собору та «Положення про склад Помісного Собору Руської Православної Церкви»;
- «Про позицію Церкви у зв'язку з розвитком технологій обліку та обробки персональних даних»;
- «Позиція Руської Православної Церкви щодо реформи сімейного права та проблем ювенальної юстиції»;
- «Позиція Руської Православної Церкви щодо актуальних проблем екології».

Додатково до цих документів, рішенням Священного Синоду від 30 січня 2013 року на розгляд Собору винесено такі проекти:

- проект Положення про матеріальну й соціальну підтримку священнослужителів, церковнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей;
- проект змін та доповнень до Статуту Руської Православної Церкви у зв'язку з рішеннями, прийнятими Священним Синодом у 2011-2012 роках, а також у зв'язку з дорученнями за підсумками Архієрейського Собору 2011 року.

У перший день роботи Собору з основною доповіддю про життя й діяльність РПЦ до Собору звернеться Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.